| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

ДП "Бурштин України"

Image 
33027, Україна, м. Рівне, вул. Київська, 94
тел/факс: (+380362) 62-06-71
www.amber-gem.com
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Директор: Негруб Микола Іванович
 

На світі є багато див. Одне з них - бурштин, природна скам'яніла смола хвойних дерев. Легкий, чудово забарвлений у сонячні кольори, він легко піддається обробці. Люди ще в далеку давнину оцінили його красу. Амулети, намисто, сережки, кулони, персні - чого лишень не робили з нього! І все те вабило зір і гріло, бо камінь цей теплий, добрий. У давнину йому приписували різні надприродні властивості: бурштин, вважали, рятує від лихоманки, жовтухи, запобігає різним захворюванням, дарує своєму власникові не лише спокій, впевненість, а й довголіття.
Його поклади у поліській зоні були відомі давно, але освоєння цього унікального родовища, яке займає друге місце у світі після Прибалтики, почалося відносно недавно.
Клесівське родовище (північ Рівненської області) було розвідане за часів Союзу РСР, і в 1993 році визнане як промислове. Пізніше виникає ідея створення підприємства, яке б мало право видобування і переробки цього "чудесного сонячного каменю". Історія становлення Державного підприємства "Бурштин України" нараховує непрості 15 років. Це підприємство - дітище незалежної України. Спочатку була створена асоціація ділового співробітництва "Основа", яка переросла у корпорацію. Однак перші кроки показали нездатність цієї структури створити потужності для переробки такого національного багатства України. У 1993 році було створено ДП "Укрбурштин", на базі якого згодом у 2001 році два дочірні підприємства "Бурштин" та "Бурштинові копальні".

Image 
Основною діяльності підприємства є:

- видобуток, переробка бурштину - сирцю та виготовлення ювелірних виробів з бурштину і дорогоцінного каміння, та дорогоцінних металів;
- здійснення оптової та роздрібної торгівлі, в тому числі дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням.

В 2006 році об'єм виробництва товарної продукції склав 6097,5 тис. грн., проти 5125,6 тис. грн. у 2005 році, приріст - 19 %, а обсяг реалізації продукції 8640,8 тис. грн. проти 7360,0 тис. грн. в 2005 році, приріст - 17,4 %.
Замовників виробів з бурштину стає дедалі більше, і не тільки в Україні. Так, уже налагоджені зв'язки з такими країнами, як Італія, Іспанія, Кувейт, в яких є стабільний попит на рівненську продукцію.

Image 

Своїм споживачам ДП "Бурштин України" пропонує більш як 300 видів виробів з бурштину та понад 270 видів ювелірних виробів з бурштину та срібла; бурштину та золота, до яких входять намиста, кулони, сережки, кольє, перстені, браслети, брошки, високохудожні сувеніри, предмети інтер'єру, тощо.
Підприємство "Бурштин України" вперше в Європі започаткувало випуск картин, ікон, панно, портретів, що виготовляються з бурштинової крихти, або інкрустованих цим чудовим самоцвітом.

 Image

ДП "Бурштин України" виросло із маленької фабрики в потужне ювелірне підприємство, увесь час розвивається, нарощує потужності, опановуючи нові технології, збільшуючи обсяги видобутку та асортимент виробів з бурштину та дорогоцінних металів, започатковуючи нові напрямки роботи.
Підприємство "Бурштин України" постійно приймає участь у виставках, що проводяться в найбільших містах України. Неодноразово удостоєне дипломів загальнонаціональних та міжрегіональних виставок та конкурсів у різних номінаціях. Директора ДП "Бурштин України" Володимира Мединського, за підсумками 2006 року було визнано найкращим роботодавцем року на Рівненщині. У серпні 2006 року ДП "Бурштин України" стало лауреатом конкурсу "Лазурная волна" в Одесі.

Image
Image
Image


Джерела виявленої інформації:

• Дем'янчук О. Узаконений "Сонячний" камінь: [Видобуток бурштину в обл.] // Вісті Рівненщини. - 2005. - № 84 (11лист.). -
С. 2
• Ісаєва Т. Д. П. "Бурштин України" реорганізовують // Рівненська газета. - 2006. - № 47 (19 квіт.). - С. 3
• Олександрович С. На Поліссі проросло Бурштинове ремесло: [Про п-во. "Бурштин"] // Ого. - 2004. - № 56 (10черв.). - С. 15
• Словенко В. Найвибагливіші смаки задовольняє "Бурштин" // Рівне вечірнє. - 2003. - 28 лют.