| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Дубенський цукровий завод

Image

35600, Україна, м. Дубно,
Рівненська обл.,
вул. Центральний пров., 1
тел.: (03656) 33-184


Підприємство розташоване в м. Дубно, Рівненська область. До 1957 року на місці, де зараз стоїть велетень-завод, була звичайна цілина. А вже через три роки після того, як руки будівничих заклали перший камінь у фундамент, тобто у 1960 році, а саме 12 грудня, завод запрацював, і вже 17 грудня була отримана перша тонна білого цукру. Першим директором Дубенського цукрозаводу (з 1957 по 1964 рік) був Ілля Володимирович Гордієнко.
На той час потужність підприємства була невисокою: за добу цукровари переробляли 2,5 тис. т. солодких коренів. А потім саме життя змусило шукати шляхи підвищення ефективності виробництва. І такий період для Дубенського цукрозаводу настав у 1974-1979 роках, за керівництва Володимира Олексійовича Фесика (1974-1980 рр.). За ці 5 років була здійснена повна реконструкція цехів, що дало можливість довести добову переробку сировини до 4 тис. т. За цей період було замінено застаріле обладнання на більш нове, прогресивне, збудовано нове вапнякове відділення з двома печами, продуктовий цех, сушку цукру, реконструйовано бурякопереробний цех, сокоочисне відділення, ТЕЦ. Але на цьому дубенські цукровари не зупинились. Щороку на підприємстві запроваджуються технічні новинки, удосконалюється технологічний процес.
У 1982 році завод освоїв схему переробки цукру-сирцю.
З особливою інтенсивністю велись роботи по реконструкції, технічному переоснащенню заводу в період безпосереднього керівництва ним Данилом Корилкевичем (з 1987 по 1998 роки). За цей час приріст потужності склав 500 тонн і сягнув 5 тис. т. буряків за добу. Саме з цим керівником пов'язаний значний поступ вперед не лише у сфері виробництва, але й у соціальному розвитку мікрорайону цукровиків.

Image 

Данило Корилкевич домігся високоефективної роботи усіх служб заводу завдяки вмілому підбору та розстановці кваліфікованих кадрів, а це дозволило значно поліпшити фінансові показники товариства, а відтак дало змогу збудувати новий сокоочисний цех і встановити новий тракт подачі сировини, запровадити інші досягнення новітньої техніки.
Сьогодні не припиняють-ся роботи по реконструкції та вдосконаленню роботи підприємства, які ведуться в трьох основних напрямках: автоматизація процесів виробництва, зменшення енергозатратності, покращення якості продукції.
В 2006 р. придбано та встановлено дві центрифуги першого продукту на суму понад 3 млн. грн. В 2007 році виготовлено та змонтовано дві центрифуги неперервної дії для утфеля другого продукту, встановлено нові сиропні фільтри, проводено реконструкцію станції дефекосатурації з повною автоматизацією технологічного процесу та реконструкцію мийного відділення буряка, впроваджено ряд інших заходів, спрямованих на зменшення витрат електроенергії та природнього газу.

Image 

Багато заходів було проведено в процесі підготовки заводу до сезону 2008 р. Було встановлено нову центрифугу ІІІ-го продукту, два гранулятори жому марки KALE 39-1000 (Німеччина), два преси глибокого віджиму жому марки STORD-2500 (Норвегія).
Проведено велику роботу по автоматизації виробництва. Реалізовано автоматизацію роботи дифузійних апаратів в поєднанні з різками буряка, автоматизацію випарної станції, при цьому всю інформацію виведено до так званого центрального щита управління, який відслідковує, окрім згаданих дифапаратів та випарної станції, показники різок та дефекосатурації. Здійснено повну реконструкцію бурякорізок. Проведено реконструкцію вапнякової печі, яка дозволила суттєво збільшити її потужність. У вапняковому відділенні встановлено комплекс вібросит та гідроциклонів, що дозволяє покращити відсів та очищення вапнякового каміння.
Проведено важливу роботу по реконструкції котла з переходом на роботу на вугіллі типу ТП-35, вартість якої склала близько 2,8 млн. грн. Сьогодні підприємство працює на двох котлах, один з яких використовує в якості палива природній газ, а другий - вугілля.
Проведено роботу по вдосконаленню процесів приймання та подачі цукросировини на підприємство. Так, бурякоприймальну площадку та тракт подачі буряка оснащено відеокамерами, які дозволяють відслідковувати процес поступання буряка на завод. Картинка з відеокамер подається на центральний щит управління.
У світлі зазначених заходів по вдосконаленню роботи підприємства цілком логічним є крок щодо впровадження на Дубенському заводі системи управління якістю за стандартом ДСТУ ISO 9001-2001, сертифікат відповідності який було отримано восени 2008 р.
За час свого існування підприємство постійно утверджується і прогресує не лише на національному ринку цукрового виробництва, але й має партнерів у країнах ближнього та далекого зарубіжжя. Споживачами дубенського цукру є найбільші в Україні підприємства таких галузей, як кондитерська, масло-жирова, галузь пиво-безакогольних напоїв тощо. Гранульований жом та меляса дубенського виробництва користується значним попитом у закордонних партнерів.
Сьогодні Дубенський цукрозавод цілком задовільняє поставлене перед ним завдання репрезентувати групу компаній "Дакор", яка щорічно нарощуючи вагу, справедливо відноситься до лідерів цукрової галузі України.

 Image
 
Cоціальна діяльність

Керівництво Дубенського цукрового заводу, а згодом і ЗАТ „Західна компанії ДАКОР", приділяє постійну увагу вирішенню соціально-побутових проблем. Це, перш за все, будівництво житла для цукровиків та інші будівельні проекти.
Можна відзначити наступні основні віхи соціальної діяльності Компанії:
1987 р. Збудовано 4-квартирний житловий будинок у мікрорайоні Дубенського цукрового заводу; добудовано дитсадок-ясла на 50 дітей, включаючи дитячий басейн.
1988 р. Збудовано 45-квартирний будинок і два 4-квартирні.
1989р. В адмінкорпусі Дубенського цукрозаводу введена в експлуатацію їдальня на 100 місць. Добудована школа на 440 учнівських місць. Здані в експлуатацію два 4-квартирні житлові будинки.
1990 р. При школі збудований басейн. Введена в експлуатацію теплиця площею 1200 кв. м.
1991 р. Зданий в експлуатацію 8-квартирний будинок
1992 р. Зданий в експлуатацію 102-квартирний будинок.

Image 

У 1992 році у мікрорайоні Дубенського цукрового заводу було розпочато будівництво Свято-Покровського собору, яке закінчено у 1997 році.
З 1993 року почались роботи по газифікації. Газифіковано мікрорайон цукровиків і прилеглий до нього житловий масив.
У 1996 році реконструйовано придбаний заводом ресторан „Дубно"; Введено в експлуатацію 4-квартирний будинок.

Image 

У 2000 році зроблено ремонт готелю в центрі міста Дубна, який придбала компанія і благоустроєно прилеглу до нього територію. Відтоді ресторанно-готельний комплекс "Дубно" перетворився на одну з окрас міста.
В 2007 р. здійснено позолоту центрального куполу Свято-Покровського собору.
Свято-Покровський собор у Дубно, фундатором якого є голова Наглядової ради ЗАТ „Західна компанія ДАКОР" Данило Корилкевич - не єдиний храм, про який дбає меценат. За його безпосередньої фінансової підтримки споруджуються церкви у селі Шпаків Рівненського району, селі Гавареччина Золочівського району та чоловічий монастир на Святій горі на малій батьківщині пана Данила - у селі Білий Камінь на Золочівщині.
Серед запланованих на найближчий час проектів соціального значення необхідно відзначити як будівництво, так і придбання вже збудованого житла для забезпечення ним працівників компанії. Крім того, постійна увага приділяється наданню благодійної допомоги дитячим закладам, меценатській підтримці науково-пошукової і культурно-просвітницької роботи місцевих діячів та активістів, діяльності творчих дитячих колективів тощо.

 

Сільське господарство

Вимушений крок щодо розвитку власного виробництва цукросировини зумовив подальше входження компанії на сільськогосподарський ринок. Наявні управлінські, організаційні та фінансові ресурси дозволили компанії швидко стати вагомим учасником на аграрному ринку, виходячи з наявних темпів нарощення виробництва, є всі підстави очікувати перетворення компанії на лідера не лише цукрової галузі, а й сільськогосподарського сектору економіки України.
Сьогодні у структурі компанії 15 господарств, що знаходяться в трьох областях Західної України: Рівненській, Львівській та Тернопільській.
Компанія орендує понад 122 тис. га землі. Основну увагу компанія зосереджує на вирощуванні цукрових буряків, зернових та ріпаку. До 2010 року планується збільшити кількість орендованої землі до 150 тис. га, що дасть можливість повністю забезпечити цукрові заводи власним цукровим буряком.

Image 

Збільшення орних земель потребує постійного придбання та оновлення сільськогосподарської техніки. Так, за період 2006-2007 року компанія придбала техніки на суму близько 8 млн. дол. США. З метою оптимізації втрат в цукровій галузі особлива увага приділяється забезпеченню сільськогосподарською технікою, задіяною на збиранні цукрового буряка - високопродуктивними бурякозбиральними комбайнами та навантажувачами буряків імпортного виробництва.

 

Вапнякові кар`єри
Image 

Вапняковий кар`єр (ВАТ "Надрабудінвест") - компанія, що об'єднує 4 вапнякові і 2 піщаних кар'єри. Продукція кар'єрів використовується у цукровій галузі (вапняковий камінь), будівництві, шляхоремонтних роботах, силікатній, металургійній промисловості (флюсовий вапняк) тощо. Зважаючи на будівельний бум, який спостерігається в Україні протягом останнього часу, роль кар'єрів набуває особливого значення.
Керуючись принципом постійного розвитку, пошуку та впровадження нових перспективних виробництв, компанія і в непрофільному для себе сегменті бізнесу реалізує великий проект. Вже в жовтні-листопаді 2008 р. буде завершено будівництво заводу по виробництву мінерального порошку - продукту, який використовується для виробництва асфальту (як зв'язуюча добавка). Загальна вартість проекту складає близько 20 млн. грн., розробником і виробником обладнання є фірма LOESCHE (Дюссельдорф, Німеччина).
У відділку Максимівка будується завод по виробництву мінерального порошку, планова потужність якого складає 25 т. в годину.
Необхідно зазначити, що даний проект для України є унікальним - на сьогодні в країні існують лише високозатратні, малопродуктивні заводи старого зразка. Враховуючи велике значення та відповідні кошти, які виділяються на проведення капітального ремонту та будівництво нових доріг, що вимагає проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 р., продукція новозбудованого заводу буде особливо затребувана на ринку.

 

Джерела виявленої інформації:

• Шесталюк Ю. Усе чесно: Дубенський цукровий завод не зраджує своїм принципам// Вісті Рівненщини. - 2005. - №80 (28 жовт.). - С. 2.
• http://www.dakorwest.com - Офіційний сайт ЗАТ "Західна компанія "Дакор"