| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Заповідник «Поле Берестецької битви»

Адреса: Рівненська область, Радивилівський район, с. Пляшева

Сайт

 

 Національний історико-меморіальний  заповідник «Поле Берестецької битви» існує з 1966 року як музей-заповідник «Козацькі могили», статус державного заповідника отримав у 1991 році. Це меморіальний комплекс, присвячений подіям Визвольної війни українського народу 1648-1657 рр.

До складу заповідника входять: Георгієвська церква, споруджена в 1910 - 1914 рр. на острові Журавлиха за проектом В.Максимова та з розписами інтер'єрів відомого українського художника І.Їжакевича. В її підземній частині зберігається скляний саркофаг з останками загиблих учасників битви; дерев'яна Михайлівська церква середини ХVIIст., перенесена з сусіднього села Острів, у якій за переказом, молився перед битвою Б.Хм ельницький і обидва храми з'єднані між собою підземним переходом; двоповерховий будинок, у якому знаходиться музей і кав'ярня, оформлена в українському національному стилі; місця поблизу села Острів - козацький цвинтар в урочищі Монастирщина з кам'яними хрестами ХVII ст., колишній острів Гайок, на якому героїчно оборонялися і загинули 300 козаків; Козакова  яма - глибоке озерце, де, за народною легендою, загинув останній козак.

В музеї представлені унікальні експонати: зброя та побутові речі ХVIIст., знайдені під час археологічних експедицій 70 - 90-рр. ХХ ст., якими впродовж 20 років керував доктор історичних наук І.К.Свєшніков.

Неподалік від музею, посеред поля, у 1991 р. був встановлений величезний бронзовий пам'ятник Козацької Слави.