| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Літературний музей Уласа Самчука

Адреса: м. Рівне, вул. С. Петлюри, 17

Музей відкрито 20 лютого 2007 р. -  у 102-річницю від дня народження видатного українського письменника Уласа Самчука (1905-1987 рр.). Він розмістився  в залах Рівненського Будинку вчених. Експозиція музею висвітлює головні творчі здобутки Уласа Самчука, зосереджує увагу на вплив особистості письменника на український літературний процес ХХ ст. Музей   сфокусовує увагу на рівненському періоді        життя і діяльності письменника, зримо відтворивши літературну, культурну та духовну палітру краю в його найпереломніші та найдраматичніші роки і дні.

Перший розділ експозиції має назву «Звідки тече та річка», де розповідається про дитячі та юнацькі роки письменника, навчання, становлення характеру та його перші кроки в літературі.

 Другий розділ експозиції знайомить із найпліднішим періодом творчості Уласа Самчука, що випав на час його перебування в Празі. Тоді творилися і видавалися вершинні полотна письменника - трилогія «Волинь», романи «Марія», «Гори говорять», «Кулак», збірки оповідань «Розбита богиня» та «Віднайдений рай». Відвідувачі мають можливість п

обачити більшість першодруків цих книг. Експозиція «

На білому і вороному» зосереджує особливу увагу саме на рівненському періоді життя і діяльності письменника. Газети, журнали, книги, фотографії, листівки, особисті речі відтворюють атмосферу часу, вводять відвідувачів у коло друзів та сподвижників  Самчука. Серед них - отаман Тарас Бульба-Боровець, Степан Скрипник, міський голова Полікарп Бульба, художник Ніл Хасевич та інші. Експозиція розповідає про організацію  в Рівному видавництва та створення газети «Волинь». Цікавими експонатами є речі колишнього рівненського помешкання Уласа Самчука, яке він винаймав у будинкові Мучинських. Це письмовий стіл, стільці, сервант, ліжко, рушники та ікони, чорнильниця і пенал, чайний сервіз тощо.