| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Рівненський обласний краєзнавчий музей


Адреса: м. Рівне, вул. Драгоманова, 19

Сайт:    www.oblmus.ucoz.ua

 

Музей створений в 1940 році. Він розташований в будівлі колишньої гімназії, збудованій в 1834 - 1839рр., - пам'ятці історії та архітектури, історія якої пов'язана з іменами М.Костомарова, П.Куліша, М.Драгоманова.

 В ньому функціонує два відділи: природи та історії. В музеї експонується і зберігається  близько 140  тис. експонатів  основного та більше 100 тис. науково-допоміжного фонду. Вони представляють археологічну, етнографічну, нумізматичну, природничу колекції, документи, нагороди, особисті речі відомих людей.

 Постійна експозиція виставлена  в 23 залах. Красу та неповторність природи Рівненщини можна відчути в залах, що розповідають про рослинний і тваринний світ, водні багатства, геологію краю. Унікальними експонатами Рівненського краєзнавчого музею є твори Волинського іконопису, колекція стародруків та графіки, скульптури, предмети козацької доби. Музейні експонати широко висвітлюють партизанський рух  на Рівненщині в роки Великої Вітчизняної війни, героїчну діяльність підпільних організацій.

Окрасою мистецької збірки музею є роботи відомого польсько-італійського скульптора Томаша-Оскара Сосновського, які виконані з білого мармуру в стилі академічного неокласицизму.

Активною є виставкова діяльність музею. В своїх залах він приймає виставки інших музеїв, приватних колекцій, художників, народних майстрів із різних куточків світу.