| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

22 березня Всесвітній день водних ресурсів

Image 
Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля і розвитку, яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй оголосила 22 березня, починаючи з 1993 року, Всесвітнім днем водних ресурсів, щоб нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства. Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.
 
70 % земної поверхні покрито водою: 97,5 % - солона і 2,5% - прісна вода. Лише один відсоток від загального об'єму водних ресурсів планети може використовуватись людиною. У ХХ столітті споживання води збільшилося в шість разів, і більш як у два рази перевищує темпи приросту населення. У розвинутих країнах до 30% запасів прісної води втрачаються із-за витоків, а в деяких великих містах втрати досягають 70%.
 
Основна мета проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:
  • сприяти вживанню відповідних заходів для вирішення проблеми постачання населення питною водою;
  • інформувати громадськість про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
  • привернути увагу урядів міжнародних агентств, неурядових організацій і приватних осіб.
 
У червні 1999 р. в Лондоні на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров'я 35 європейських країн, у тому числі і України, підписали Протокол по проблемах води і здоров'я. Вони зобов'язались оберігати своїх громадян від захворювань, пов'язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій. Починаючи з 2005 року розпочалась Міжнародна декада ООН «Вода для життя» - десятиріччя (2005 -2015 рр.) активних дій за покращення забезпечення людей питною водою та вимогами санітарії.
 
Єдиний в Україні «Водно-інформаційний центр»  http://www.aqua-kiev.info
 
Водне господарство України: огляд  http://www.photoukraine.com/russian/articles?id=149