| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

7 квітня Всесвітній день здоров’я

Image 
Всесвітній день здоров'я відзначається 7 квітня - в день створення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ ) з 1948 року. За час, що минув, членами Всесвітньої організації охорони здоров'я стали більше 190 держав світу, уряди яких підписали Статут ВООЗ.
 
Витоки створення ВООЗ лежать в прагненні людства спільно боротися з небезпечними епідеміями, що несуть загрозу всім жителям нашої планети. За цей час людству вдалося отримати перемогу над багатьма хворобами. Важливими досягненнями в цій боротьбі стали: відкриття пеніциліну, інсуліну та антибіотиків, винахід нових вакцин, імунізація 80% дітей в світі, вдосконалення заходів санітарії і гігієни, а також повну ліквідацію віспи.
 
Проте сьогодні існує безліч загроз для здоров'я людини, боротися з якими можливо лише спільними зусиллями. Боротьба з хворобами залежить не тільки від діяльності лікарів. Її успіх залежить від розуміння і бажання людей творити для себе майбутнє, запобігти руйнуванню власного місця існування і змінити свою поведінку. На здоров'ї людей позначається безліч чинників: перенаселеність окремих територій, неконтрольована урбанізація і економічний розвиток, забруднення навколишнього середовища, нераціональне землекористування, безконтрольна вирубка лісів, розширення пустель, руйнування озонового шару, бідність і багато іншого. Розширення торгівлі продуктами харчування створює небезпеку розповсюдження захворювань, які передаються через їжу. Зміни в поведінці і способі життя людей сприяли швидкому розповсюдженню таких захворювань, як ВІЛ/СНІД. Мільйони жителів нашої планети вмирають від хвороб, пов'язаних з курінням. Багато сильних антибіотиків стали неефективними, що викликане їх неправильним використанням. Їх заміна затруднена повільними темпами розробки нових лікарських препаратів.
 
Щороку Всесвітній день здоров`я присвячується глобальним проблемам, які стоять перед охороною здоров`я планети і проходять під різними девізами: «Активність - шлях до довголіття», «Вагітність - особлива подія в житті. Зробимо її безпечною», «Захистимо здоров'я від змін клімату». Вже давно визнаним є факт потепління клімату Землі, що становить для суспільного здоров'я все більшу загрозу. В даний час цей чинник доводиться розглядати поряд з іншимивідомими чинниками ризику загрози здоров'ю - курінням, алкоголем, надмірним харчуванням, малою фізичною активністю.
 
Всесвітня організація охорони здоров'я  http://www.who.int/ru
 
Портал захисту прав пацієнтів  http://www.healthrights.in
 
Ініціатива допомоги хворим вірусними гепатитами «Долкар»  http://hepatit.org.ua