| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

1 червня Міжнародний день захисту дітей

Image 
Конвенція ООН про права дитини була одноголосно прийнята Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року - через 30 років після ухвалення Декларації прав дитини і через 10 років після оголошення Міжнародного Року Дитини. У ній викладено, які саме дії і що саме повинні здійснювати держави, їх уряди, неурядові організації, засоби масової інформації і приватні осіби для забезпечення дотримання прав дітей. Сьогодні в світі понад 96% дітей живуть в країнах, які зобов'язалися захищати їх права, ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини.
 
Конвенція ООН набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року. За роки незалежності Україні вдалося розробити і прийняти законодавство по охороні дитинства, яке відповідає європейським стандартам та Конвенції ООН з прав дитини. Проте повною мірою реалізувати всі ці законодавчі норми нам ще не вдалося, як і створити умови для того, щоб кожна дитина росла здоровою, розвиненою і стала в майбутньому справжнім громадянином України.
 
Діти по-різному розуміють захист своїх прав. Для когось це можливість висловлювати власну точку зору в різних масштабах, аж до світового рівня, для когось основною проблемою є безвідповідальність батьків. Більшість дітей в своєму житті не зустрічаються з порушенням власних прав, і їх досвід обмежується інформацією із ЗМІ, на підставі яких вони і судять про навколишній світ. Ймовірно, дорослим слід більше замислюватися над тим, як навчити дітей розуміти, що потрібно не тільки дотримуватись особистих прав, але й пам'ятати про обов'язки. Тільки засвоївши таку взаємозалежність, дитина зможе вирости справжньою людиною. Цей день - не тільки свято для дітей, але і нагадування суспільству про необхідність дотримуватися прав дитини, як головної умови для формування гармонійної особи.
 
Український фонд «Благополуччя дітей»  http://www.ccf.org.ua
 
Інформаційний портал правової просвіти дітей та підлітків «Права дітей»  http://www.kidrights.kherson.ua