| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

26 червня Міжнародний день на підтримку жертв тортур

Image 
Тортури - це дія, якою особі навмисне заподіюється сильний біль або страждання, фізичне або етичне, щоб отримати відомості або зізнання, покарати за дію, залякати або примусити особу з будь-якої причини, яка грунтується на дискримінації будь-якого характеру.
 
У 1997 році по рекомендації Економічної і Соціальної Ради Асамблея ООН проголосила 26 червня Міжнародним днем Організації Об'єднаних Націй на підтримку жертв тортур. Цей день проводиться з метою скасування тортур і забезпечення ефективного функціонування Конвенції 1984 року проти тортур та інших жорстоких видів покарань, яка набула чинності 26 червня 1987 року. Кожна держава-учасник Конвенції запроваджує ефективні законодавчі, адміністративні, судові та інші заходи для попередження актів тортур на будь-якій території під її юрисдикцією. Виняткові обставини (стан або загроза війни, внутрішня політична нестабільність тощо ) не можуть служити їх виправданням.
 
В Україні, тільки до уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, за рік звертаються близько 1300 українців, котрі, за їхніми твердженням, зазнали катувань. Правозахисники відзначають, що найбільші проблеми із дотриманням прав людини в колоніях, слідчих ізоляторах та під час слідства, коли потрібні зізнання «вибивають» силою. У МВС факти тортур признають, а в слідчих ізоляторах, якими опікується Державний департамент з питань виконання покарань, тільки за інформацією уповноваженого з прав людини, щорічно помирає 130-135 осіб. Сьогодні правозахисники стверджують, що в Україні права людини більше дотримуються, ніж декілька років тому. Проте до верховенства закону ще далеко.
 
Запобігання катуванням та жорстокому поводженню (Дослідження в Україні Харківської правозахисної групи)