| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

13 серпня Всесвітній день ліворуких (лівш, шульг)

Image
Більшість людей в світі все роблять правою рукою. Письмові і кухонні прилади, двері і замки, комп'ютерні миші і багато іншого розраховані для праворуких. Сьогодні, на щастя, ліворуких школярів вже не примушують писати правою, але зустрічаються деякі батьки, вихователі, вчителі, які намагаються їх перевчити.
Всесвітній день ліворуких вперше відзначали 13 серпня 1992 року за ініціативою британського Клубу лівш, створеного в 1990 році. Цього дня вони прагнуть привернути увагу виробників товарів на необхідність враховувати їх потреби, влаштовують різноманітні заходи та змагання. Проте головною турботою Клубу лівш Великобританії є те, що в багатьох школах країни ліворуких дітей як і раніше прагнуть навчити писати правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів. Звичайно, подібні проблеми мають місце не лише у Великобританії, але й в Україні та інших країнах.
Основною метою Міжнародного дня ліворуких є:
  • підвищувати поінформованість про ліворуких і проблеми, спричинені життям у світі праворуких людей;
  • навчати дизайнерів і виробників враховувати потреби ліворуких при проектуванні нових виробів і будівель;
  • розвіювати численні забобони і вигадки, які оточують лівш у багатьох культурах впродовж сотень років і які все ще й сьогодні створюють упереджене ставлення до них;
  • забезпечувати найбільш можливий перелік обладнань, спеціально сконструйованих для використання ліворукими, щоб полегшити їх щоденні справи та вноситити позитивні зміни у їх життя;
  • сприяти дослідженню різноманітних аспектів ліворукості.

На Русі до шульг відносилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що лівшею був сам диявол. А в радянських школах маленьких лівш перенавчали в обов'язковому порядку. Психологи говорять, що ці люди мають сильний характер і могутній творчий потенціал. За даними статистики, близько 10 % населення - лівші. Список відомих людей, які все робили «однією лівою», вражає - Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Пол Маккартні та Рінго Старр, Мерілін Монро, Роберт де Ніро. Ліворуким були Юлій Цезар і Олександр Македонський, Наполеон і Карл Великий, Уїнстон Черчилль і Жанна Д'Арк, і навіть три президенти США, які правили останні десятиліття XX століття поспіль - Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Біл Клінтон. Деякі вчені вважають, що і прем'єр-міністр Росії Володимир Путін є прихованим лівшею.

 

Чи потрібно перевчати лівшу?  http://levko.info/Batkam/chy_potribno_perevchaty_shulgu.htm

 

Сайт для ліворуких та про ліворуких  http://www.levshei.net

 

Канцелярські товари для ліворуких  http://www.lefthandwriting.ru