| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

15 жовтня Міжнародний день Білої Тростини

Image 
Історія Білої Тростини як символу сліпоти бере початок в 1921 році у Великобританії. У м. Брістоль жив молодий професійний фотограф Джеймс Бігс, який після нещасного випадку втратив зір. Треба було починати нове життя і він почав вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що його чорна тростина не гарантує йому безпеки, оскільки її не помічають перехожі та водії. І тоді Джеймс Бігс пофарбував тростину в білий колір. Тепер вона стала помітною і привертала увагу. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Европи, а пізніше і Америки.
 
Сьогодні Міжнародний день Білої Тростини (англ. International White Cane Safety Day) відзначається в багатьох країнах світу. Спілки сліпих прагнуть цього дня разом з зрячими проводити відповідні акції, направлені на посилення інтеграції незрячих в суспільство. Вони прагнуть, насамперед, зацікавити засоби масової інформації, суспільну думку, звернути увагу місцевих і владних структур до своїх проблем. Особливо широко цей день відзначається в країнах Західної Европи. Дослідження показали, що основні причини сліпоти в світі - це катаракта, трахома і глаукома, які складають 70% від загальної кількості очних захворювань. У економічно розвинутих країнах основною причиною сліпоти і слабкого зору є такі захворювання як аномалії рефракції, діабетична ретинопатія, дегенеративні захворювання сітківки, вроджена і спадкова патологія, травми органів зору.
 
В Україні День Білої Тростини мало відомий і незрячим потрібно ще багато що зробити для зміни суспільної свідомості і створення позитивного образу сліпої людини, особливо в свідомості роботодавців та чиновників владних структур.
 
Інтернет-портал навчально-інформаційного комп'ютерного центру Українського товариства сліпих (НІКЦ УТОС)  http://www.blind.org.ua
 
Неофіційний сайт Українського товариства сліпих (УТОС)  http://utos-doc.narod.ru