| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

17 жовтня Міжнародний день боротьби проти бідності

 Image
Історія становлення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності (англ. International Day for the Eradication of Poverty) нерозривно пов'язана з датою 17 жовтня 1987 року. Цього дня більше ста тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам'яті жертвам бідності, насильства і голоду. Присутні заявили, що бідність є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на Пам'ятному камені, який був відкритий того дня.
 
З того часу люди різних переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня для того, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними. Пам'ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу і стали місцем збору для проведення Дня боротьби з бідністю. Один такий камінь знаходиться в саду Центральних установ Організації Об'єднаних Націй і біля нього проводиться урочиста церемонія, яка щорічно організовується Секретаріатом Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку.
 
Своєю резолюцією, прийнятою 22 грудня 1992 року, Генеральна Асамблея оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби за ліквідацію бідності й закликала всі держави присвячувати цей День проведенню, залежно від специфіки країни, конкретних заходів, пов'язаних з ліквідацією бідності.
 
День 17 жовтня - це день, коли світова спільнота може активно привернути увагу до людей, які живуть в бідності, коли вони самі можуть привселюдно заявити про свої проблеми, і коли можна визнати, що незаможним належить головна роль в справі боротьби із нуждою. Проведення цього Дня свідчить про прагнення людей, які живуть в злиднях, використовувати свій досвід і знання з метою ліквідації бідності.
 
Рівень бідності у світі  http://www.rate1.com.ua/ua/suspilstvo/riven-zhittja/1290