| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

3 грудня Міжнародний день інвалідів

 Image
У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини іучасть інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям інвалідів.
 
Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем івалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. В 2005 році був ухвалений закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.
 
Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
 
Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організації інвалідів України» http://www.soiu.com.ua
 
Всеукраїнське громадське соціально-політичне об'єднання «Національна Асамблея інвалідів України» http://naiu.org.ua
 
Інтернет-портал Наукового товариства інвалідів «Інститут соціальної політики»  http://info.rehab.org.ua/ukrainian
 
Життя та проблеми інвалідів в Україні і світі на сайті «Повір у себе!» http://believe.net.ua
 
Сайт «Крок» для спеціалістів з виховання та навчання дітей з особливими потребами  http://www.krok.org.ua