| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

5 грудня Всесвітній день волонтерів

Image 
Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку. ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення обізнаності про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.
 
Волонтери (добровольці) - це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства. У всесвітній декларації Добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним та колективним акціям, не очікуючи винагороди. Викликає велику шану зусилля мільйонів людей у всьому світі, які день за днем добровільно жертвують своїм часом і віддають свої сили на те, щоб захистити знедолених, подолати бідність, поліпшити навколишнє середовище тощо. Проте часто їх намагання залишаються непоміченими. Вирішення сучасних глобальних завдань вимагає тісної співпраці урядів, міжнародних організацій, приватного сектора і громадянського суспільства.
 
У 2001 році була заснована Програма добровольців ООН, в рамках якої щороку тисячі людей з різних країн світу допомагають Організації добиватися миру і процвітання на планеті. Їх діяльність фінансується місцевими урядами, ООН та шляхом добровільних пожертвувань. Добровольці не отримують зарплати, але їм надається невелика сума на харчування, житло, а також медична страховка. Середній вік добровольців ООН - 39 років. Вони мають значний досвід роботи в даній сфері від 5 до 10 років.
 
Волонтери ООН в Україні  http://ukraine.unv.org/ua
 
Всеукраїнська молодіжна громадська організація волонтерських проектів «Служіння заради миру» http://sfp.org.ua
 
Портал для підвищення ефективності роботи неурядових організацій України «Громадський простір» http://www.civicua.org
 
Історія, теорія та практика волонтерського руху в Україні  http://softacademy.lnpu.edu.ua/Programs/Kharchenko/Volonterstvo