| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

10 грудня Міжнародний день за Права Людини

Image 
Щороку міжнародна громадськість 10 грудня відзначає День прав людини (англ. Human Rights Day). В 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, яка розглядає їх як «основу свободи, справедливості і загального миру» і проголошує право кожного на життя, особисту недоторканність та рівність людей перед законом. У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано всім державам щорічно подавати доповіді про святкування Дня прав людини. Координує цю діяльність Верховний комісар з прав людини. Рада Европи проводить заходи з проблем прав людини в сучасному вимірі: торгівля людьми, видача підозрюваних осіб, насильство щодо жінок, права дітей, дискримінація. Протягом тижня, на який припадає День прав людини, Європейський парламент, починаючи з 1988 року, присуджує премію за вільнодумство імені академіка Андрія Сахарова - найвищу премію С із захисту прав людини.
 
У СРСР з 1977 року правозахисники в День прав людини проводили на Пушкінській площі в Москві так званий «Мітинг мовчання». У 2001 році в Росії була також встановлена премія імені академіка Андрія Сахарова «За журналістику як вчинок», яка присуджується російським журналістам і вручається 10 грудня в День прав людини. 28 червня 1996 року Конституція України, закріплюючи основи конституційного ладу, визначила Україну, як демократичну правову державу, в якому людина, його права і свободи є найвищою цінністю. Визнання, дотримання і захист прав та свобод, честі й достоїнства людини є головним обов'язком держави. Проте життя показує, що далеко не всі проголошені свободи і права реалізовані як у нас в країні, так і в світі. Держава в своїй діяльності не завжди виходить з пріоритету прав людини. Тому, заснований інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, з'явився як реальна необхідність сприяння відновленню порушених прав і свобод громадян.
 
День прав людини - це день нагадування владі й суспільству про те, що кожен політичний державний діяч, кожен державний службовець, виконуючи соціальні функції, покладені на нього суспільством, повинен працювати, перш за все, в ім'я суспільства і людини.
 
Організація Об'єднаних Націй та права людини  http://www.un.org.ua/ua/main/united-nations-and-human-rights
 
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини  http://www.ombudsman.kiev.ua
 
Українська Гельсінська спілка з прав людини  http://www.helsinki.org.ua
 
Українська Асоціація Міжнародної Амністії (Amnesty International) http://www.amnesty.org.ua
 
Інформаційний портал Харківської правозахисної групи «Права людини в Україні»  http://www.khpg.org
 
Онлайн-бібліотека Харківської правозахисної групи «Права людини»  http://library.khpg.org
 
Фундація соціально-правового захисту населення «Чинність закону»  http://www.rol.org.ua
 
Безкоштовні віртуальні юридичні консультації на сайті «Качай права»  http://www.prava.net.ua
 
Журнал для правозахисних неурядових громадських організацій (НГО)  http://www.uapravo.org
 
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини  http://www.docudays.org.ua
 
Релігійно-інформаційна служба України  http://www.risu.org.ua/ukr