| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Грудень

 Image
Грудень - Акція Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) "Збережи ялинку"
У грудні проходить традиційна акція Всеукраїнської екологічної ліги "Збережи ялинку". Мета акції - схилити громадян України відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев та показати шкідливі наслідки передноворічного вирубування хвойних дерев. Акція спрямована не тільки на попередження незаконної рубки сосен та ялин, а й на формування громадської думки про "ялинкову" проблему шляхом пропаганди заміни живих дерев на композиції з гілля. Використання "лапника", що залишається в лісі на місцях санітарних рубок, лісосіках і навіть інколи спалюється, збереже життя багатьом деревам і дасть суто економічний ефект.
У рамках цієї акції ВЕЛ щороку проводиь конкурс "Замість ялинки - зимовий букет". Під час конкурсу діти та підлітки по всій Україні виготовляють святкові букети з вічнозеленого гілля, створюючи святкову атмосферу без знищення живого дерева. Такі композиції здобувають симпатії дедалі більшої кількості людей.
Детальніше про акції Всеукраїнської екологічної ліги ( ВЕЛ) можна дізнатися за адресою:
 
 Image
3 грудня - Міжнародний день боротьби з пестицидами
Відзначається у день, коли в 1984 році на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа. Щоб привернути увагу до вирішення проблем, які виникають в результаті виробництва та застосування небезпечних хімічних речовин, Латиноамериканська мережа активістів проти пестицидів оголосила 3 грудня Днем боротьби з пестицидами, який незабаром став міжнародним.
В цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення в навколишньому середовищі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів, які акумулюються в навколишньому середовищі і накопичуються в організмах людей та тварин, спричиняючи важкі наслідки для їх здоров'я.
Детальніше про відзначення Дня боротьби з пестицидами та пестицидне забруднення див.:
15 грудня - закрито Чорнобильську АЕС
15 грудня 2000 року в Україні відбулося офіційне закриття Чорнобильської атомної електростанції. 26 квітня 1986 року після руйнівного вибуху 4-ого енергоблоку її не один раз зупиняли на ремонт через непродуману інженерну конструкцію реакторів, розроблених радянськими спеціалістами. У грудні 1995 року країни "Великої сімки" разом з Україною підписали "Меморандум розуміння" у Галіфаксі (Канада) про надання Україні необхідних коштів для термінового закриття ЧАЕС, які країна так і не отримала.
Детальніше про ЧАЕС можна дізнатися за адресами:
Чорнобильський науковий центр - http://ph.icmp.lviv.ua/chornobyl;
Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології - http://www.chornobyl.net/uk
 
Image
29 грудня - Міжнародний день збереження (охорони) біорізноманіття
Міжнародний день біорізноманіття відмічається з 1993 року. Основна його мета - зайвий раз звернути увагу жителів планети на необхідність збереження біологічного різноманіття життя на Землі.
У нью-йоркському зоопарку було влаштовано спеціальне символічне кладовище: там встановили 200 надгробних каменів із назвами тварин, які щезли з лиця землі за останні 400 років. За прогнозами вчених, до 2050 року зникнуть ще біля 20 тисяч рослин.
В 1966 році дані про зниклих та зникаючих видів тварин були опубліковані під назвою «Червона книга». Обліковий склад зникаючих видів тварин, на жаль, поповнюється. Однак є привід для оптимізму: в «Червоній книзі» є «зелені сторінки». Туди заносяться види, врятовані від знищення.
Червона книга України: http://mail.menr.gov.ua/publ/redbook/redbook.php
Міжнародна Червона книга: http://www.floranimal.ru/intredbook.php
 
 Image
Грудень-січень - Міжнародні дні спостереження за птахами
Акцію щороку проводить Українське товариство охорони птахів. Його мета - збирання даних про стан пернатих узимку. В акції може взяти участь кожен бажаючий. Для цього необхідно зафіксувати, які види птахів, в якій кількості перебувають цими днями у вашій місцевості. Облік птахів, що зимують в Україні, має важливе значення не лише для науки, а й для природоохоронної справи. Знаючи види, кількість і місце перебування пернатих взимку, можна організувати підгодівлю птахів, охорону їх на зимівлях. Міжнародні дні спостереження за птахами є популярними в усьому світі.
Детальніше про акцію можна дізнатися на сайті Українського товариства охорони птахів: