| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Листопад

 Image
6 листопада - Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війн та військових конфліктів
5 листопада 2001 р. Генеральна Асамблея ООН оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів (резолюція 56/4). Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, яка наноситься навколишньому середовищу під час військових конфліктів, ще довго після їх закінчення відчувається на стані екосистем і природних ресурсів і часто виходить за межі національних територій та період життя одного покоління.
Генеральна Асамблея послалась також на Декларацію тисячоліття ООН, в якій підкреслено необхідність вживати заходи з охорони спільного навколишнього середовища.
Декларацію тисячоліття ООН російською мовою можна знайти за адресою:
 
 Image
24 листопада - День без покупок
Незвичайне свято, ідея якого в зміні споживацького ставлення людини до навколишнього світу. "Перед тим як придбати - подумай, чи це дійсно тобі необхідно", - закликають організатори цієї серйозної витівки. Адже більшість покупок людина здійснює автоматично, не замислюючись. У кишені часто робить дірку бажання когось здивувати, вбити час чи заповнити пустоту. Неважко здогадатися, що "День без покупок" був вигаданий у США, вперше він відзначався у 1992 р. Звичайно, американців це найбільше турбує: пересічний житель цієї країни робить в 30 разів більше покупок, ніж індієць! Автор ідеї, рекламіст Тед Дейв, протиставив її щоденному закликові комерційної реклами. "Реклама обманює, обіцяючи, що ми станемо щасливішими, якщо матимемо більше речей, - вважає він. - Крім того, вона викликає відчуття матеріального невдоволення і жадібність". За даними ООН, 86 % особистих покупок роблять усього 29 % жителів планети. Таке необмежене споживання в глобальних масштабах знищує природні ресурси і постійно збільшує дистанцію між бідними й багатими. І не лише американців можна попрікнути за надмірну любов до великих і малих принад цивілізації.
"День без покупок " - це можливість сказати "досить, вистачить", насамперед для західних споживачів. Ідею американського рекламіста підхопили - значні акції відбулися в Європі, Америці, Австралії та Новій Зеландії. Свято відзначено в 13 країнах світу театралізованими процесіями, виставами, трансляцією антирекламних роликів і публікацією антирекламних оголошень. Найпопулярніша пісня дня - бітлівська "Can't buy me love" ("Кохання не купиш"). Проте, зовсім необов'язково виходити на вулиці, щоб виразити свою позицію - достатньо просто цього дня не зробити жодної покупки.
Сторінки протестних акцій "День без покупок" можна знайти за адресами:
Голандія - http://www.koopniets.nl
Великобританія - http://www.buynothingday.co.uk
Канада - http://www.buynothingchristmas.org
Міжнародна мережа - http://www.ecoplan.org/ibnd/ib_index.htm
 
 Image
Третій четвер листопада - Всесвітній день відмови від паління
Американці вирішили першими, що кидати палити краще гуртом і оголосили третій четвер листопада Великим американським днем "без диму". Згодом за ініціативою Міжнародного союзу боротьби з раком цей день став нагодою кинути палити для всього світу. До Дня непаління в рамках програми ЮНІСЕФ "Діти та підлітки, вільні від тютюну", видано популярні книжки - розповіді відомих людей про власний досвід та рекомендації для тих, хто хоче захистити своє право не вдихати смердючий тютюновий дим.
Сторінка Коаліції громадських організацій та ініціатив за вільну від тютюнового диму Україну:
http://www.adic.org.ua/coalition
Ресурсний центр по контролю над тютюном: http://contact.tobinfo.org