| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Жовтень

 Image
30 вересня - 1 жовтня - Всесвітній день спостереження птахів
З 1993 року Міжнародною Асоціацією по Охороні Птахів (BirdLife International) проводиться Всесвітній день спостереження птахів (World Birdwatch). В 1995 році понад 115 тисяч людей із 77 країн світу прийняли участь в цій чудовій акції, яка мала за мету привернути увагу суспільства до проблем захисту птахів та їх місць проживання. Увагу участників привернули більш ніж два мільйони птахів 2764 різноманітних видів. В 1997 році під егідою Міжнародної асоціації по Охороні Птахів в 88 країнах світу пройшли міжнародні дні спостереження птахів, понад 184 тисячи жителів Землі прийняли участь в цій акції. Під час цих днів всесвітній список зустрінутих птахів містив 5935 видів, тобто біля 60% всієї фауни птахів світу. В Кенії, Колумбії та Бразилії стало можливим скласти найбільші національні списки зустрінутих птахів - відповідно 777, 1137 и 820 видів за 48 годин. На даний час спостереження за птахами проводять представники понад 100 країн світу.
В кожній країні цей день проводять по-своєму: в іспаномовних країнах це галасливі і в чомусь схожі на карнавали "Фестивалі Птахів", в європейських країнах - колективні екскурсії на природу у супроводі орнітологів-професіоналів, різноманітні ярмарки книг про птахів, виставки-продажі листівок, марок із зображенням птахів. Дуже популярні й збирають багато участников конкурси дитячих малюнків птахів, малюнки на асфальті и т.ін. Однак головне завдання Всесвітніх днів спостереження птахів - пригорнути увагу якомога більшого числа людей до світу пернатих і до проблем охорони природи, котру вони уособлюють.
Всесвітній день спостереження птахів - ідеальна можливість відкрити людям прекрасний світ птахів, передати наші особливі відчутя, котрі ми переживаємо при спостереженні за їх життям і нашу стурбованість за їх майбутнє.
Посилання на сайти організацій, які займаються спостереженням птахів:
http://www.mavicanet.com/directory/rus/5066.html
 
 Image
1 жовтня - Всесвітній день вегетаріанців
Що ви сьогодні їли на сніданок? Яєчню з шинкою? А на обід? Вареники із м'яса молодих бичків? А на вечерю свинячі реберця намічаються? А вам відомо, що для того, аби ви насолоджувались ціми смачними наїдками, понад 19 мільйонів нещасних звіряток щоденно відправляються на скотобойні? Кожен рік з метою подальшого з'їдання людина вбиває більше ніж 7 мільярдів тварин. Ви все ще бажаєте повечеряти? А дарма, вегетаріанство нині в моді. 10% населення планети, між іншим, вже відмовилось від поїдання братів наших менших. А в акторське середовище дух вегетаріанства прокрався доволі давно. Памела Андерсон згадує: «В одинадцять років, коли до меня дійшло, що гамбургери на справді не росли на деревах, а робились з корів, котрі мукали і плакали, коли їх вбивали, я відмовилась від м'яса і стала вегетаріанкою». А ви все ще їсте котлети?
Докладніше про принципи вегетаріанства можна дізнатися на сторінці:
http://2ka.mipt.ru/~rudyryk/mydao/kuhnya/teoria/article4.html
Посилання на вегетаріанську кухню: http://www.mavicanet.com/directory/ukr/6407.html
 
 Image
2 жовтня - Всесвітній день свійських тварин
Всесвітній день свійських тварин святкується з 1983 року 2 жовтня, у день народження Махатми Ганді - передового борця за гуманне поводження зі свійськими тваринами. Відзначення цього дня має на меті викрити, оприлюднити, оплакати та досягти зменшення у майбутньому даремних страждань та смерті мільярдів корів, свиней та інших свійських тварин, котрі гинуть кожного року на тваринницьких підприємствах та в місцях для забою худоби. В цей день також викриваються спустошувальні наслідки впливу інтенсивного тваринництва на здоров'я людини та стан навколишнього середовища.
Заступниками, цілителями і покровителями домашньої худоби на Русі були святителі Спиридон і Власій. Спиридон (єпископ міста Тримифунта) з дитинства був пастухом овець, йому також була дарована влада над стихіями. Власій (єпископ міста Севатия) до прийняття сану був лікарем, а в дитинстві - пастухом. До нього приходили дикі звірі і лагідно чекали, поки святий закінчить молитву і благословить їх. Хворих тварин святитель зціляв, покладаючи на них руки. Моляться про домашню живність і святителю Модесту, архієпископові Ієрусалимському, який, по переказі, один раз оживив отруєну домашню худобу.
Детальнішу інформацію англійською мовою можна отримати на сторінці Всесвітнього дня свійських тварин за адресою:
http://www.wfad.org
Інформацію про свійських тварин та акваріумних рибок можна отримати за адресами:
http://www.pets.kiev.ua
http://www.aquariumist.com.ua
 
 Image
4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин
Всесвітній день тварин проходить щорічно 4 жовтня з 1926 року, коли європейці відзначили 700 років з дня смерті одного з найбільших християнських святих - Франциска Ассізського (1182-1226). Франциск Ассізський був засновником францисканського ордена ченців римсько-католицької церкви. Канонізований у 1228 році. Франциск Ассізський одним з перших не тільки в християнстві, але й в усій західній культурній традиції став підкреслювати духовну рівноправність із природою, проповідував любов і співчуття до всього живого, намагався замінити ідею про безмежність панування людини на ідею рівності всіх живих створінь. Святий бачив усю природу як відображення свого творця й іменував звірів, птахів, місяць, зірки, воду своїми братами і сестрами. Легенди оповідають, що Франциск мав неймовірну здатність вступати в контакт із дикими звірами, що не тільки не заподіювали йому шкоди, але слухалися святого і захищали його. А він, у свою чергу, закликав не заподіювати шкоди тваринам, виступав на їхній захист. Франциск Ассізський вірив, що природа сама по собі має значення і не залежить від цінності, що додається їй людиною. У такий спосіб він передбачив ідею екологічної етики про внутрішню цінність дикої природи.
У 1979 році Папа Іоанн Павло ІІ офіційно назвав святого Франциска Ассізського патроном екологів. Рішення про святкування Міжнародного дня тварин було прийнято в 1931 році на Міжнародному конгресі прихильників руху в захист природи, що проходив у Флоренції. Товариства захисту тварин багатьох країн заявили про свою готовність щорічно відзначати цю дату й організовувати різноманітні масові заходи.
На Русі заступниками і цілителями домашніх тварин почитають святих мучеників Флора і Лавра, чиї імена містять у собі те, що прийнято називати природою: Флор - від латинського floros - квітучий, Лавр - назва дерева, гілками якого прийнято прикрашати переможців. Існував на Русі дивний народний звичай: на "кінське свято", як називали день пам'яті Флора і Лавра 18 (31) серпня, приганяли до церков коней із всіх околишніх сіл. У розчесані гриви і хвости коней вплітали стрічечки і шматки кумачу і ситцю самих яскравих кольорів, наряджали їх у розшиті попони і збрую, прикрашену стрічками і дзвіночками. Тварин водили для купання до водойм, підводили до храмів, де відбувалися урочисті молебні святим мученикам Флору і Лавру. Після молебну відразу перед церквою коней окропляли святою водою. Це відбувалося всюди на Російській землі. Колись святі Флор і Лавр були відомі всім, їхні зображення можна було знайти в кожному селянському будинку.
Корисна інформація про захист та допомогу тваринам на сайті: http://www.animalrights.ru
 
 Image
2- га середа жовтня - Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих
Генеральна Асамблея ООН, проголосивши з 1 січня 1990 р. Міжнародне десятиріччя із зменшення небезпеки стихійних лих, вирішила оголосити другу середу жовтня Міжнародним днем із зменшення небезпеки стихійних лих і відмічати його щороку.
Докладніше про заходи ООН зі зменшення небезпеки стихійних лих можна дізнатися на сторінці:
http://www.un.org/russian/conferen/wcdr
 
 Image
16 жовтня - Всесвітній день харчування
Уперше він відзначався 1980 р. за ініціативою Організації з питань харчування та сільського господарства (ФАО) при ООН. Відтоді щорічно в цей день проходять різноманітні заходи, здатні привернути увагу світової спільноти до проблеми голоду. За двадцять років, відколи почали відзначати День харчування, проблема голоду не стала менш гострою. Експерти ФАО підрахували, що на сьогодні понад 862 млн людей на планеті постійно не доїдають. З цього числа 34 млн проживають у розвинених та країнах з перехідною економікою, а всі інші - у країнах третього світу.
Сторінка Організації з питань харчування та сільського господарства при ООН: http://www.fao.org
 
 Image
31 жовтня - День Чорного моря
Уперше він відзначався "зеленими" неурядовими організаціями в 1996 році. Тоді в Стамбулі закінчила роботу Міжнародна екологічна програма, результатом якої став "Стратегічний план захисту та реабілітації Чорного моря". Усі держави чорноморського басейну - Україна, Росія, Грузія, Румунія, Болгарія, Туреччина - підписали Стратегічний план дій щодо реабілітації та захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність суттєво погіршилась у порівнянні з попередніми трьома десятиріччями. План передбачає здійснення практичних дій, спрямованих на відновлення та збереження довкілля Чорного моря (зменшення забруднення, вдосконалення управління живими ресурсами, підтримку соціального розвитку у спосіб, що не шкодить довкіллю, а також фінансування екологічних проектів).
Екологічні організації причорноморських країн відмічають цей день рядом акцій, щоб привернути увагу до деградації морського середовища та проведенню необхідних заходів щодо запобігання цьому на регіональному рівні.
Детальніше про міжнародне співробітництво щодо відновлення та збереження довкілля Чорного моря можна знайти за адресою:
http://www.blacksea-commission.org/PressRls/PrRlsUkr.htm