| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Вересень

 Image
Вересень - Просвітницька акція Всеукраїнської екологічної ліги "Урок екологічних знань"
Практична екологія, або що може кожен:
http://www.seu.ru/projects/ecopractic
 
 

 

 

 

 Image

 

Тиждень у вересні - Всесвітня акція Greenpeace „Очистимо планету від сміття"
Звідки береться так багато побутових відходів (по-простому - сміття), якщо проблема позбавлення від них стає глобальною? З наших квартир і берется, в результаті нашого, так непомітно застарілого, уявлення: мій дім - це огороджене стінами місце, не більше. Виніс за поріг зайве - і не мое діло, що с ним буде. Але хіба не повертається викінуте нами до нас знову ж - з повітрям, водою, їжею? Іще як повертається!
Безумовно, без активних управлінських кроків в цій сфері проблему не вирішити, але ми й самі не повинні проявляти бездіяльність. Необхідно передивитись власне поняття дому, самим припинити переводити планету на сміття.
Пропонуємо деякі приклади участі громадськості у вирішенні проблеми твердих побутових відходів:
а)театралізоване дійство за участю сміттєзбиральної техніки;
б)екологічну акцію "Про урни місцеві замовте слово".

Детальніше про шляхи вирішення проблеми переробки сміття можна дізнатися на сторінці:
http://garbage.uatop.com/?id=607&page=9&part=14
Сторінка екологічного проекту, присвяченого проблемам збору та утилізації старих акумуляторних батарей:
http://www.battery.ru

 

 Image

 

16 вересня - Міжнародний день збереження озонового шару
В 1985 р. у Відні підписана Конвенція про охорону озонового шару Землі. Її головною метою стала організація співробітництва в галузі досліджень, спостережень та обміну інформацією, приняття законодавчих та адміністративних заходів для контролю і попередження діяльності, що потенційно загрожує озоновому шару стратосфери, охорона оточующого середовища та здоров'я людини.
19 грудня 1994 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару (Резолюція 49/114). Цей день відзначається з 1995 року в пам'ять про день підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар в 1987 році, враховуючи необхідність збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолетового проміння на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті.

Текст Резолюції можна знайти за адресою: http://www.un.org/russian/question/r49-114.pdf
Текст Монреальського протоколу російською мовою - на сторінці Верховної Ради України у рубриці "Законодавство України" за адресою: http://www.rada.kiev.ua

 

 Image

19 вересня - День працівників лісу

 

Сторінка лісового господарства України:

http://www.fmsc.com.ua

 

 

 

 

 Image

 

22 вересня - День без автомобілів
Вперше цей день відмічався в 1998 році у Франції (за даними більшості інформаційних джерел), коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію перейняли інші європейські країни та міста, а останніми роками - і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада і США).
День без автомобілів святкується за рішеннями органів місцевої влади того чи іншого міста і проходить у вигляді акцій, кампаній, карнавалів, концертів під різними назвами, спосіб проведення яких теж визначається місцевою владою. Як правило, в цей день забороняється пересування на автомобілях, а мешканці використовують альтернативні засоби пересування. Часом акція, кампанія триває більш ніж один день. Мета такого заходу - привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшення шумового навантаження, сприяння розвиткові альтернативних видів пересування.
День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України.

Як таке свято організувати у вашому рідному місті, можна взнати на сторінці: http://www.carbusters.ecn.cz

 

 

 Image

26 - 30 вересня - Всесвітній день моря
Всесвітній День моря відзначається з 1978 року за рішенням Х сесії Асамблеї Міжурядової морської організації (ІМО), яка відбулась в листопаді 1977 року. До 1980 року відзначався 17 березня. На сьогодні він відмічається в останній тиждень вересня і входить в систему міжнародних днів Організації Об'єднаних Націй (ООН).
В усьому світі мета цього свята - привернути увагу громадськості, державних і приватних структур до проблеми збереження морів та їх біоресурсів. Традиційно День моря проводиться в дитячих садках, школах, бібліотеках в формі конкурсів, фестивалів, які розповідають підростаючому поколінню про багатства підводного світу, про користь морів та океанів для людини, а також про те, що кожен житель планети Земля може зробити для їх збереження. Доволі часто громадські організації відзначають це свято прибиранням публичних пляжів, а також мітингами і ходами на захист морів.

 

Детальніше про діяльність ООН по охороні морського середовища можна дізнатися на сторінці:
http://www.un.org/russian/esa/sustainable/protecting_marineenv.htm

 

 

 Image

 

27 вересня - Всесвітній день туризму
У 1997 році Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристичної організації (ВТО), яка відповідно до резолюції ООН повинна відігравати «вирішальну й центральну роль» в галузі міжнародного туризму. Відповідно до п.1 ст.3 статуту ВТО основною метою організації є «сприяння розвитку туризму для внеску в економічний розвиток, міжнародне порозуміння, мир, процвітання, загальну повагу і дотримання прав людини й основних свобод для всіх людей незалежно від раси, статі, мови і релігії». Також ВТО є єдиною міжурядовою організацією, в якій бере участь приватний сектор. Це дає можливість проводити дискусії між державними службовцями й керівниками підприємств.
Всесвітній день туризму та День туризму в Україні відзначають щороку 27 вересня за рішенням Організації Об'єднаних Націй та згідно з Указом Президента нашої держави. Це свято стосується кожної родини. Адже туризм - сфера життя і праці мільйонів людей, багатьох галузей економіки - сприяє міжнародним обмінам і людським контактам.
В Україні отримав значний розвиток екологічний сільський туризм.

Каталог посилань на подорожування по Україні: http://www.brama.com/travel/ukr.html
Посилання на екотуризм: http://www.mavicanet.com/directory/ukr/5800.html

 

 Image

29 вересня - Міжнародний день боротьби за заборону МОКС-палива
МОКС-паливо (від англ. MOX - mixed oxides) - змішаний оксид урану та плутонія, один з видів ядерного палива.
Ідея проведення Міжнародного дня боротьби за заборону МОКС-палива виникла в Росії, де екологічні організації в 1998 році закликали громадськість виступити проти використання такого палива для реакторів АЕС, враховуючи високий екологічний ризик його використання. Цей день відзначається в пам'ять про одну з найбільших ядерних катастроф XX століття - вибух на плутонієвому заводі "Маяк" в м. Челябінськ в 1957 році. Ідею проведення такого дня підтримали понад 130 громадських організацій з Росії, США, України, Канади, Японії, Франції, Вірменії та інших країн, виступивши проти перетворення відходів "холодної війни" - збройного плутонію на ядерне паливо.
Останнім приводом для протесту стала російсько-американська угода, за якою кожна сторона бере зобов'язання перевести 34 метричних тонни надлишкового плутонію у стан, непридатний для створення ядерної зброї. Для переробки майже всієї речовини обрана МОКС-технологія. Екологи заявляють, що МОКС містить більшу кількість радіоактивних речовин порівняно зі звичайним урановим паливом, а також легко "перетворюється" назад у сировину військової промисловості. Слід відзначити, що реалізація угоди поки що під знаком питання, оскільки Росія не знайшла фінансування для виконання своєї частини домовленості.
Детальніше про плюси та мінуси МОКС-палива можна дізнатися на сторінці:
http://www.irbis.tomsk.ru/fulltxt/103470.pdf
Сторінка інформаційно-аналітичного агентства АНТИАТОМ.РУ: http://www.antiatom.ru