| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Червень

 Image
5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища
Цей день було запроваджено в 1972 р. на Конференції ООН по довкіллю, що відбулася у Стокгольмі, за результатами якої створено Програму Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП). Ініціаторами виступили делегації Японії та Сенегалу. Він відзначається щорічно в усьому світі з метою привернення уваги світової громадськості до проблем довкілля. У 1982 р. Генеральною асамблеєю ООН було прийнято Всесвітню хартію природи, згідно якої всім формам життя повинна бути забезпечена можливість існування. А в червні 1992 р. нею було проведено Міжнародну конференцію з питань довкілля та стійкого розвитку світового суспільства й розробила Порядок денний на ХХІ сторіччя. У 2000 році в цей день розпочато програму ООН "Тисячоліття довкілля - приступити до дій". Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
Текст російською мовою „Порядок денний на XXI століття", прийнятий на конференції ООН по довкіллю та розвитку в Ріо-де-Жанейро 3-14 червня 1992 року: http://www.un.org/russian/conferen/wssd/agenda21/index.htm
Про Всесвітній день довкілля можна дізнатися на сайті: http://www.eco.com.ua/cgi-bin/index.cgi?id=1622
 
 Image
8 червня - Всесвітній день океанів
Цей день був проголошений у 1992 році на Всесвітній конференції з навколишнього середовища і розвитку у Ріо-де-Жанейро. Проголошенням цього свята ООН підкреслила життєву важливість океанів для планети, а також необхідність турботи про їх благополуччя.
Посилання на сайти про океани Землі: http://www.mavicanet.ru/directory/rus/10081.html
Глобальна інформація про Світовий океан на сторінці: http://www.oceaninfo.ru
Сторінка Музею Світового океану: http://www.vitiaz.ru

 

 Image

 

17 червня - Всесвітній день боротьби зі спустелюванням та посухами
Спустелювання - це деградація засушливих ґрунтів, через яку гинуть родючі землі, пасовища та ліси. На сьогодні воно є однією з найбільших глобальних економічних проблем світу в цілому та України зокрема. Причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо. Від неї тією чи іншою мірою страждає 70 % засушливих територій в усьому світі.
Величезна пустеля Сахара, як вважають вчені, колись була квітучим степом. В пустелю вона перетворилась завдяки росту добробуту людини-скотаря. Величезні стада тварин, котрих почали розводити люди, з'їдали та безжально витоптували степові рослини. І ніхто при цьому не турбувався про те, щоб вони встигали відновитися. В результаті екосистема степу була повностю порушена. І там, де було квітуче поле, тепер простяглось піщане море.
Щоб уникнути виникнення нових сахар, Генеральною Асамблеєю ООН у 1994 році (резолюція 49/114) було введене екологічне свято - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. У тому ж році була прийнята Конвенція Організації Об'єднаних Націй з боротьби із опустелюванням. Державам запропоновано присвятити цей день підвищенню інформованості про необхідність міжнародного співробітництва у боротьбі зі опустелюванням і наслідками посух та про хід реалізації Конвенції з боротьби зі опустелюванням.

Докладніше про раціональне використання уразливих екосистем можна дізнатися на сторінці:
http://www.un.org/russian/conferen/wssd/agenda21/part2/ch12.htm
Посилання на міжнародні організації, які діють у сфері боротьби зі спустелюванням та посухами:
http://www.water.kg/DWH/opust_inf.htm