| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Травень

 Image
Травень - Всеукраїнська екологічна акція по охороні атмосфери від забруднення викидами автотранспорту "Чисте повітря".
Забруднення атмосферного повітря в місцях напруженого руху автотранспорту призводить до того, що приземний шар атмосфери (особливо перші метри) де, як правило, спостерігається жвавий пішохідний рух, знаходиться під впливом дуже небезпечних для здоров'я людини шкідливих речовин. Як результат - загальне підвищення захворюваності населення, особливо в прилеглих до забруднених автомагістралей районах міста.
Можна стверджувати, що підвищення захворюваності на онкологічні, респіраторні та деякі інші захворювання - прямий результат погіршення якості атмосферного повітря. Навантаження на атмосферне повітря здійснюється через автомобільний транспорт у містах, кількість якого за останній час помітно зросла. Для того, щоб зменшити таке навантаження Державний комітет екології та природних ресурсів щорічно проводить Всеукраїнську акцію "Чисте повітря".
На виконання вимог природоохоронного законодавства по зменшенню забруднення атмосферного повітря викидами автомобільного автотранспорту працівниками державної екологічної інспекції та громадські екологічні інспектори організовують спільні рейди-перевірки по усій країні.
Граничний вміст оксиду вуглецю у відпрацьованих газах не оснащених каталітичними нейтралізаторами авто допускається до 3,5 %. За перевищення цієї позначки власники автотранспорту згідно ст. 81 "Кодексу України про адміністративне правопорушення" можуть бути оштрафовані у розмірі від одного до трьох неоподаткованих мінімумів.
Державні екологічні інспектори, здійснюючи екологічний контроль, мають право складати протоколи про адміністративну відповідальність громадян. Кожен водій повинен пам'ятати, що їздити потрібно на автомобілі із справним карбюратором та двигуном та проходити один раз у півроку перевірку на вміст СО та інших шкідливих викидів у відпрацьованих газах.
Детальніше про акції в Україні можна дізнатися за адресами:
http://www.eco.com.ua
http://www.ecoleague.net
 
 Image
1 травня - Міжнародний день пташиного хорового співу на світанні
Проходить у багатьох країнах світу. Акція організовується місцевими природоохоронними групами у першу суботу травня. Звичайно люди збираються разом перед світанком, щоб насолодитися пташиним співом.
Звуки природи на сайті: www.loodusheli.ee
 
 
 
 Image
3 травня - День Сонця (ЮНЕП)
Для того, щоб привернути увагу до можливостей використання відновлювальних джерел енергії європейське відділення Міжнародної спілки сонячної енергії (МССЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 року, на волонтерських засадах організує щорічний День Сонця.
Ентузіасти та професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують різного роду заходи, пов'язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики. День Сонця дає шанс кожному привернути увагу до проектів, що розробляються, вже отриманим результатам, новим розробкам чи продукції, що випускається і в той же час дає змогу отримати вигоду від представлення та рекламування своеї діяльності, як частини загальноєвропейської події. День Сонця організується у відповідності до місцевих умов і можливостей з визначеною координацією та інформаційною підтримкою національними і центральними відділеннями МССЕ, що сприяє розповсюдженню інформації в регіонах та різних країнах, а також обміну досвідом в організації міжнародних проектів.
Заходи, пов'язані з проведенням Дня Сонця, містять в собі:
- дні відкритих дверей сонячних та енергоефективних домів як експериментальних, так і приватних, що дозволяє переконатися в реальності і корисливості виконаних та здійснюваних проектів;
- дні відкритих дверей дослідних і проектних інститутів, що дозволяє широкій громадськості познайомитися з найновішими досягненнями із перших рук;
- конкурси, змагання, пробіги сонячних автомобілів, електромобілів;
- виставки, зустрічи з громадськістью в місьских та торгових центрах, зелених зонах та інших громадських місцях;
- круглі столи для обговорення технічних, економічних і соціальних аспектів використання поновлюваних джерел енергії;
- семінари "сонячний тиждень", які організуються за тиждень до чи після Дня Сонця, котрі дають можливість ознайомити архітекторів, інженерів комунальних служб, власників будівель, шкільних вчителів з новими можливостями сонячної енергетики;
- конкурси шкільних проектів по вивченню сонячної енергетики та діючих моделей пристроїв та іграшок з приводом від енергії сонця;
- конкурси малюнків на теми "Використання сонячної енергії", "Сонце в нашому житті", котрі прекрасно допонюють в кольорі заходи до Дня Сонця, а сам процес творчості призводить до росту усвідомлення важливості такої тематики серед дітей, вчителів, батьків та громадськости.
Детальніша інформація про використання сонячної енергії в житлових будинках на сторінці:
http://www.promstroy-1.ru/html/solar.html
Ще про сонячну енергетику на сайті:
http://www.business-idea.ru/new_technology/energy/1.php

 Image
2-а субота травня - Міжнародний день мігруючих птахів
Птахи долають величезні відстані, мігруючи з місць зимівлі до місць гніздування. Цей день відзначається проведенням екскурсій, розповсюдженням інформації про птахів і міграцію, проведенням освітніх заходів і кампанії для громадськості.
Детальніша інформація про Конвенцію по збереженню мігруючих видів за адресою:
http://www.cms.int/publications/publications_on_cms.htm
 
 Image
12 травня - День екологічної освіти
Святкується викладачами навчальних закладів та студентами у зв'язку з важливістю екологічної освіти, формування екологічної свідомості та обміну досвіду між державами. День відмічається шляхом організації та проведення конференцій та семінарів, круглих столів, присвячених питанням екології. Організовується у навчальних закладах усіх рівнів - починаючи з дитячих садків та закінчуючи вищими навчальними закладами.
Детальніше про цей День в Україні можна дізнатися тут: http://www.eco.com.ua
 
 Image
15 травня - Міжнародний день клімату
Святкується у зв'язку з оголошенням метеорологами необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь, адже клімат, погода, природні катаклізми здійснюють суттєвий вплив на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок та стійкий розвиток усіх держав без винятку.
Інформацію з питань зміни клімату можна отримати на сторінці: www.climate.org.ua
 
 Image
22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (резолюція 55/201). В цей день була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття. Раніше цей День відзначався 29 грудня (резолюція 49/119 від 19 грудня 1994 року). В 2000 році Конференція учасників Конвенції на п'ятому засіданні рекомендувала змінити дату для того, щоб привернути більше уваги до цього заходу.
Сторінка Конвенції про біологічне різноманіття:
http://www.biodiv.org/default.shtml
Фауна та флора Землі на сайті: http://zoo.rin.ru
 
 Image
24 травня - Європейський день парків
Європейський день парків відмічається щорічно 24 травня і символізує міжнародну солідарність природних територій, що охороняються. Саме в цей день в 1909 році в Швеції були створені 9 перших парків в Європі. Сьогодні Федерація Європарк - зонтична європейська організація, що об'єднує охоронні природні території в 36 європейських країнах.
Посилання на заповідники та національні парки Європи: http://www.mavicanet.ru/directory/rus/38514.html
 
 Image
31 травня - Всесвітній день без тютюну
В цей день, заснований в 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, в багатьох країнах проводяться різноманітні акції, мета яких примусити людей відмовитися від цієї згубної звички. Всесвітня організація охорони здоров'я нагадує, що никотиноманія така ж розповсюджена проблема людства як алкоголізм та наркоманія.
Вчені довели, що смертельною дозою для людини є 50-100 мг нікотину. Людина, яка викурює 20-25 сигарет в день на протязі 30 років, пропускає через легені 150-160 кг отруючої речовини. Куріння згубно впливає на роботу всього організму, вважають лікарі. Біля п'яти мильойонів чоловік щорічно помирає від хвороб, пов'язаних з курінням. Зокрема сигарети підвищують ризик захворювання на рак. На сьогодняшній день більше
ніж половина чоловічого населення планети і коло чверті жіночого курять. Такими темпами до 2030 року кількість померлих в результаті споживання нютюну досягне 10 мильойнів чоловік.
Докладніше про те, як покинути палити:
http://www.nosmoking.ru
http://m.health.gov.ua/health.nsf/0/07cad85c105ed44bc125678d0031bd2c?OpenDocument