| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Березень

 
 Image
Березень - Всеукраїнська акція „До чистих джерел"
Мета акції - силами громадськості здійснити пошук джерел, розчистку, облаштування та догляд території навколо джерел питної води: струмків, колодязів, артезіанських свердловин.
Вода - джерело життя. На жаль, людина поступово забруднювала та знищувала джерело свого життя. З кожним забрудненим струмком виснажуються водні ресурси країни. Вода, за оцінками фахівців, буде одним з найбільш дефіцитних ресурсів ХХІ століття. Наприклад, у південних і східних регіонах України 1068 населених пунктів через природні та технологічні причини не мають гарантованих джерел водопостачання, їх населення змушене користуватися привізною водою.
Струмок, здається, краплинка, але їх велика кількість. Як невтомні трудівники, ніби капіляри людського організму, живлять вони природу вологою, омолоджують наші луки, поля, ліси. Природа - це також організм, в якому все взаємопов'язано: немає незначного або зайвого. І, зберігаючи хоча б одне джерело живої води, ми робимо природу здоровішою, даємо можливість нашим нащадкам милуватися прозорими водами річок, озер, ставків, струмків, пити цілющу воду джерел.
Детальніше про акцію можна дізнатися за адресою: http://www.ecoleague.net
 
 Image
14 березня - День дій проти гребель, у захист Рік, Води і Життя
Міжнародний день дій проти гребель, започаткований в 1997 році, відмічається за почином громадської організації «Міжнародна мережа рік» (США). «За ріки, воду та життя» - девиз цього дня, який об'єднує зусилля людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми.
Звіт Всесвітньої комісії по греблям можна подивитися тут:
 
 Image
21 березня - Всесвітній день лісів
Цей день пов'язаний з діяльністю щодо садження лісів та висвітлення важливості збільшення кількості зелених насаджень. Відзначається урядами та міжнародними організаціями для розробки планів збереження лісів.
Екологія лісу на сайті: http://forest.report.ru
 
 
 
 Image
22 березня - Всесвітній день водних ресурсів (День охорони водних ресурсів. Міжнародний день води)
День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році у Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води.
Генеральна асамблея оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року). Метою проведення цього Дня є підняття рівня обізнаності про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня продуктивності економіки і соціального благополуччя.
За висновками експертів ООН, понад 20 % населення Землі (1 млрд 400 млн осіб) страждають від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів. До кінця першої чверті нинішнього століття ця цифра збільшиться ще на 900 тис. Найгострішим дефіцит водних ресурсів буде у Африці та на Близькому Сході, дещо меншим - в Індії, Китаї, Перу, Великобританії та Польщі. Нестача води в багатьох країнах пов'язана з нераціональним її використанням та забрудненням. У червні 1999 р. у Лондоні на ІІІ Конференції міністрів екології та охорони здоров'я 35 європейських країн, у тому числі й Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров'я, зобов'язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов'язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій. У березні 2000 р. в Гаазі проходив Всесвітній водний форум. Тоді тисячі людей у 140 країнах проводили різноманітні акції, закликаючи свої уряди до ефективнішого управління водними ресурсами. Результатом стало підписання Декларації з питань безпеки води у ХХІ ст.
Детальніше див: http://www.waterday2003.org/what-is-wwd.htm
 
Image
23 березня - Всесвітній Метеорологічний день
В 1960 році Всесвітня організація метеорології вирішила, що 23 березня буде святкуватися як Всесвітній день метеорології - професійне свято гідрометеорологів всієї планети. Це день вступу у силу в 1950 р. Конвенції Всесвітньої Метеорологічної організації (ВМО) та її утворення взамін колишньої Міжнародної метеорологічної організації (ММО), створеної ще у 1873 р. Метою святкування є акцентування важливості метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні благополуччя населення. Кожного року вибирається нове гасло цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби.
Статистика, накопичена за останнє десятиліття, показує, що більше ніж 80% всіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження. В 50-е роки втрати від всіх стихійних лих, що трапилися в світі оцінювались у чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті роки - в сорок мільярдів доларів на рік. Активізація екстремальних погодних умов і кліматичних явищ викликана потеплінням клімату. Впродовж ХХ століття підвищення глобальної приземної температури склало понад 0,6Со. Причому з 1978 року інтенсивність цього явища втричі перевищила аналогічний показник за століття в цілому.
Сторінка Всесвітньої організації метеорології знаходиться за адресою:
http://www.un.org/russian/ecosoc/wmo