| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Лютий

Image
Лютий - березень - Всеукраїнська екологічна акція по охороні квітів-первоцвітів "Первоцвіт"
У лютому-березні Всеукраїнська екологічна ліга та Всеукраїнська дитяча спілка "Екологічна варта" разом з іншими громадськими організаціями та органами державної влади проводять щорічну всеукраїнську природоохоронну акцію "Первоцвіт".
Більшість рідкісних декоративних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі первоцвітів, які збираються головним чином для продажу. З метою запобігання винищенню перших весняних квітів члени Всеукраїнської екологічної ліги ведуть еколого-просвітницьку та пропагандистську роботу. Вчителям шкіл надаються інформаційно-методичні матеріали, листівки, брошури, які допомагають їм у розробці тематичних бесід, вікторин, організації позаласних заходів. Члени ВЕЛ займаються вирощуванням культурних первоцвітів. А участь активістів ВЕЛ у рейдах разом з держінспекторами управлінь екобезпеки та представниками правоохоронних органів доводять, що громадськість може ефективно брати участь і в оперативних заходах, запобігаючи незаконному продажу квітів.
Анемона діброва, білоцвіт весняний, брандужка різнокольорова, піон тонколисний, підсніжник складчатий, рябчик руський, тюльпан дібровий, тюльпан Шренка, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів занесені до "Червоної книги України".
Детальніше про акцію можна дізнатися за адресою: http://www.ecoleague.net
 
 Image
2 лютого - Всесвітній день охорони водно-болотяних угідь
Цього дня у 1971 році в Іранському місті Рамcар підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція). У 1996 році постійний комітет Конвенції вибрав 2 лютого, річницю підписання Рамсарської конвенції, як дату святкування та проголошення Конвенції про водно-болотні угіддя на цілій земній кулі.
До виникнення нових пустель може призвести нерозумне знищення лісів та осушення боліт. Згідно даним Товариства охорони природи, площа лісів на Землі за останні сто років скоротилась вдвічі. Однак якщо цінність лісу здається очевидною, то болота зазвичай розглядаються виключно як непотрібні, навіть шкідливі природні утворення. Тільки у семидесятих роках минулого століття вчені-екологи заговорили про те, що болота грають величезну роль в житті водоплавних птахів - в якості місць їх гніздування. Тотальне знищення боліт неминуче тягне за собою скорочення поголів'я птахів, а деякі види ставить на межу вимирання. Тому важливо, щоб деякі болота були обов'язково збережені: вони являють собою економічну, культурну, наукову та рекреаційну (місця проживання) цінність.
Святкування повинно висвітлювати важливість водно-болотних угідь для людей та потреби розумного їх використання. Водно-болотні угіддя є важливою частиною біорізноманіття і цей день існує, зокрема, для того, щоб показати, що ці угіддя є добре захищеними.
Текст Рамсарської конвенції можна знайти за адресою: http://www.caspinfo.ru/data/1999.HTM/000110.HTM
 
Image
19 лютого - Міжнародний день захисту морських ссавців (День китів)
Цей день вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів. Святкується цей день з 1986 року, коли після 200 років безжального винищення китів Міжнародна китова комісія ввела заборону на китовий промисел.
Вона діє і донині й означає, що по всьому світі полювання на великих китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонена. Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи проводять акції з захисту китів та інших морських ссавців. Часто екологи об'єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує небезпека зникнення.
В Україні це свято можна назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які мешкають у наших солоних водах. Раніше в Чорному морі жив тюлень-чернець, та востаннє його бачили 15 років тому. У Чорному й Азовському морях є три види дельфінів: афаліни, білобочки й азовки. Вага найбільших - афалін - досягає 300 кг, а "маленькі" азовки не бувають більше 100 кг. Усі три види занесено до Червоної книги України, а також до Міжнародного Червоного списку.
Сторінка Міжнародної китової Комісії: http://www.iwcoffice.org