| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Січень

 Image
Січень - Акція Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) „Наша допомога птахам"
Щороку Всеукраїнська Екологічна Ліга проводить акцію "Наша допомога птахам". Це - організація та проведення виставок годівничок з вторинних матеріалів і шпаківень, їх розміщення на території міських парків та скверів; природоохоронних конкурсів та вікторин для дітей та молоді. Мета акції - практична допомога птахам: виготовлення та розвішування годівничок і шпаківень на території зоопарку; залучення до природоохоронних акцій дітей та молоді; інформування населення про актуальність екологічних питань.
З давніх давен люди мріяли навчитися літати, навіть створили літаки та гелікоптери, які схожі на птахів. Але так і не зрозуміли, що треба оберігати пернатих друзів: горобців та ластівок, синиць та дятлів, шпаків та лелек... До речі, лелеку і зараз вважають птахом долі, вісником щастя та достатку. Люди вірять, що в хату, на якій ці птахи збудують гніздо, прийде щастя та злагода, припиняться сварки, а діти будуть рости здоровими.
У житті нашої планети птахи відіграють велику та багатогранну роль. Їх відомо біля 8600 видів, а на Україні - понад 300 видів. Вчені підрахували, що велика синиця за день прилітає до гнізда з їжею для пташенят 350 разів, а сіра мухоловка та інші дрібні комахоїдні птахи - понад 400. За 14-16 днів, поки жовторота малеча перебуває в гнізді, велика синиця приносить понад 2 кг різних комах, серед яких переважають шкідники. Взагалі пара цих птахів за період гніздування повністю звільняє від комах близько 40 плодових дерев.
Птахи поширені по всій земній кулі та кожен вид пристосовується до змін зовнішнього середовища. Деякі у відповідь на зникнення їжі в місцевості, де вони живуть, перелітають на південь. За традицією школярі та дорослі-природолюби гостинно зустрічають крилатих мандрівників, що повертаються додому, розвішуючи навесні годівнички та шпаківні. Завдяки багаторічним спостереженням, більшість птахів до кінця березня та в квітні вже закінчує переліт і разом з осілими птахами готова до гніздування.
Детальніше про акції Всеукраїнської екологічної ліги ( ВЕЛ) можна дізнатися за адресою: http://www.ecoleague.net

 

Image

1 січня - Новий рік
Запропонуйте зустріти його по-новому. Багато екологічних організацій проводять акції "Замість ялинки - зимовий букет!" Давайте зберігати наших красунь разом. Якщо ваша аудиторія переважно сільська, варто згадати про таку гарну можливість, як висадження ялинки у ґрунт і щорічні хороводи біля неї просто неба. Така форма зустрічі новорічних свят буде цікава й мешканцям міст, котрі мають присадибні ділянки або будинок за містом. Знайдіть потрібну аргументацію, якою може бути і радість споглядання зірок, і свіже, морозне повітря, і навіть феєрверк, який навряд чи загрожуватиме кімнаті... Для дітей можна навести цитати чи приклади з казок або сучасної літератури. І дорослим, і дітям запам'ятається, наприклад, майже фантастична ідилія зустрічі Нового року дітей-сиріт разом з лісовими тваринами, цікаво змальована в книзі нащадка відомого поета Володимира Лермонтова "Свято назавжди!". Проявіть таку саму фантазію і ви, інтригуючи та мотивуючи вашу аудиторію зустріти свято біля справді живої ялинки.

 

Детальніше про акцію "Замість ялинки - зимовий букет!" можна дізнатися тут:

http://www.makeevka.com:8101/~ninaspring/akziya_yalinka.htm

 

11 січня – День заповідників і національних парків

День заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це− перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області), який одержав назву «Пам’ятка Пеняцька».

Сучасний вид заповідної справи для збереження залишкiв природи (окремих природних комплексiв чи їхніх частин) почав формуватися з кiнця 20-х років ХХ століття, коли створювалися першi заповідники та пам’ятки природи, i набуває значного розвитку у 80-ті роки з організацією різних типів заказників і національних природних парків.

Сьогодні спеціально уповноваженим органом державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду є Міністерство екології та природних ресурсів України. У 2009 році було значно розширено межi територiй і створено нові нацiональні природні парки та iнші природно-заповiдні об’єкти в Україні. А з 2009 року за Указом Президента України щорічно 7 липня відзначається День працівника природно-заповідної справи.

Детальніше про природні заповідники та національні природні парки України можна дізнатися на сайті «Україна Інкогніта»

http://ukrainaincognita.com/pryrodno-zapovidnyi-fond/pryrodni-zapovidnyky-ta-natsionalni-pryrodni-parky

 Image

 

18 - 25 січня - Великий зимовий облік птахів
Зимовий облік птахів часом називають Різдвяним. Традиція обліку птахів народилася в 1990 році, у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб проведення Різдвяного полювання - з біноклем в руках замість зброї.
За його закликом вперше 26 людей провели цей святковий день разом з пташками, спостерігаючи та вивчаючи їх, радіючи їх польоту та свободі. З цього часу «звичка» обліковувати птахів в Різдвяні дні широко поширилася на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських і деяких Тихоокеанських островів. Сьогодні більше, ніж 50000 людей обліковують птахів.

Детальніше про акцію можна дізнатися за адресою: http://www.utop.org.ua

 

 Image

 

29 січня - День мобілізації проти загрози ядерної війни
Святкується цей день з 1985 р. з моменту прийняття Делійської декларації про принципи вільного від ядерної зброї та ненасильницького світу, в якій міститься заклик до припинення гонки ядерного озброєння, скорочення та поступової ліквідації ядерних арсеналів і усунення загрози ядерної війни. Декларація була прийнята на нараді голів держав і урядів Індії, Аргентини, Греції, Мексики, Танзанії та Швеції.

Про наслідки світової ядерної війни можна дізнатися на сторінці: http://www.junior.ru/students/metelsky