| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Козеріг (22 грудня – 20 січня)

Image 

Чоловіка-Козерога часто порівнюють з Андрієм Болконським. Болконській – людина, здатна віддати життя за свою Вітчизну, з яскраво вираженим почуттям обов'язку, справжній патріот. Жінка-Козеріг – Наташа Ростова, вірна, любляча дружина, добра мати, прекрасна господиня, яка вміє створювати затишок. Вона інтелігентна і розумна, але їм не бути разом.

 

Image 

Перший бал Наташі Ростової.

Фрагмент із кінофільму С. Бондарчука «Війна і мир»


Козероги зазвичай люблять читати мемуари знаменитостей. Їм подобається література про життєві перешкоди. Козероги схильні до філософських роздумів. Тому вони люблять складну, серйозну літературу і вважають, що розважальне чтиво – марна трата часу.
 
Під цим знаком народилися:

Image 
Генріх Теодор Белль (нім. Heinrich Theodor Böll; 21 грудня 1917, Кельн, Німеччина – 16 липня 1985, Лангенбройх, ФРН) – німецький письменник (ФРН), перекладач, лауреат Нобелівської премії по літературі (1972).
Генріх Белль в бібліотеці М. Мошкова: 
 http://lib.ru/INPROZ/BELL
 
 
 
 Image
Шандор Петефи (угор. Petőfi Sándor; справ. ім’я і прізвище Олександр Пе́трович, серб. Александар Петровић; 1 січня 1823, Кишкереш – 31 липня 1849, Фехередьхаза) – національний поет Угорщини, революційний демократ, один з керівників Революції 1848–1849 рр. в Угорщині. Загинув в бою з казаками. Значення творчості і діяльності Петефі для угорського народу важко переоцінити. Його роль як фактичного основоположника поезії на національній мові відповідає значенню Пушкіна для російської, Шевченка для української, Янки Купали для білоруської, Міцкевича для польської літератури. Свідоцтвом народного визнання таланту поета є той факт, що цілий ряд його віршів перетворилися на народні пісні. 
«Витязь Янош» Ш. Петефі в перекладі Б. Пастернака:
http://www.babelmatrix.org/document_view.jsp?documentId=405&parallel=true
 
 Image
Володимир Миколайович Сосюра (6 січня 1898, Дебальцеве, Донбас – 8 січня 1965, Київ) — видатний український письменник радянської доби, поет-лірик, автор понад 80 збірок поезій, широких епічних полотен (поеми «1871», «Залізниця», віршований роман «Тарас Трясило»), роману «Третя Рота». Перший вірш надрукував 1917, а раптову славу принесла йому революційно-романтична поема «Червона зима», визнана за найвидатніший зразок поетичного епосу громадянської війни в Україні. Цій темі Сосюра присвятив і багато ін. творів пізніше, в яких органічно поєднується інтимне з громадянським і загально-людським. На початку 30-х р.р. у його творчості потужно пробивається мотив українського патріотизму (недрукована поема «Махно», відома лише в уривках поема «Мазепа»). Це призвело до конфлікту з комуністичною партією, членом якої він був з 1920. На тлі голодної смерти мільйонів селян, репресій та розстрілів діячів української культури це довело Сосюру до межі психічного розладу. Попри ці несприятливі обставини, поруч з будівничою тематикою, він майже єдиний в Україні культивував інтимну, любовну лірику: «Червоні троянди», «Люблю», «Журавлі прилетіли» та ін. У післявоєнні роки його відзначено найвищою тоді нагородою – Сталінською премією, але він знову зазнав гострих нападів критики, звинувачуваний у «буржуазному націоналізмі» за патріотичну поезію «Любіть Україну», написану 1944 р. За таких обставин творчі досягнення С. були значно нижчі від його можливостей.
В. Сосюра в Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/sosura
В. Сосюра в електронній біліотеці «Лібрарій»(укр.): 
http://www.lib.proza.com.ua/author/319
В. Сосюра в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
 
 Image
Василь Андрійович Симоненко (8 січня 1935, село Біївці, Лубенський район Полтавської обл. – 13 грудня 1963, Черкаси) український поет і журналіст, діяч українського руху опору. Закінчив факультет журналістики Київського університету, працював в черкаських обласних газетах. Писати вірші почав ще в студентські роки. За його життя вийшли лише збірка поезій «Тиша і грім» (1962) і казка «Цар Плаксій і Лоскотон» (1963). Зате набули великої популярности його самвидавні поезії. Тематично вони становили сатиру на радянський лад, зображення важкого життя селянства, викриття жорстокостей радянської деспотії тощо. Окремий значний цикл становлять твори, в яких поет висловлює любов до своєї батьківщини України. 1962 р. він разом з А. Горською та Л. Танюком виявили місця поховання розстріляних НКВС людей на Лук'янівському та Васильківському цвинтарях, в Биківні, про що й було зроблено заяву до міської ради. Після цього його було декілька разів жорстоко побито, унаслідок чого він помер від швидкоплинної хвороби нирок у 1963.
В. Симоненко в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
http://ukrlib.com.ua/books/book.php?id=111
 
 Image
Педро Кальдерон де ла Барка (ісп. Pedro Calderon de la Barca; повне прізвище – Кальдерон де ла Барка Енао де ла Барреда-і-Ріаньо, ісп. Calderon de la Barca Henao de la Barreda у Riano; 17 січня 1600, Мадрид, Іспанія – 25 травня 1681), іспанський драматург і поет, чиї твори вважаються одними з вищих досягнень літератури Золотого століття. Автор близько 200 драматичних творів, Кальдерон завершує історію іспанської класичної драми. З початку XIX ст. Кальдерон набуває міжнародної популярності і часто порівнюється з Шекспіром за значенням для європейського театру.
Драма Кальдерона «Життя – це сон» в Електронній бібліотеці світової літератури (укр.): 
http://www.ae-lib.org.ua/texts/calderon__la_vida_es_sueno__ua.htm
Кальдерон в бібліотеці М. Мошкова:  
http://www.lib.ru/POEZIQ/KALDERON
 
 Image
Алан Олександр Мілн (англ. Alan Alexander Milne) (18 січня 1882 – 31 січня 1956) – англійський письменник, автор повістей про «ведмедя з тирсою в голові» – Вінні-Пуха. Складати історії про Вінні-пуха Мілн почав для свого сина Крістофера Робіна Мілна (1920 –1996). До виходу у світ книг про Вінні-пуха Мілн вже був досить відомим драматургом, проте успіх Вінні-пуха придбав такі масштаби, що інші твори Мілна зараз практично невідомі.
Алан Мілн в бібліотеці М. Мошкова: 
http://www.lib.ru/MILN
 
А також:
Олексій Толстой – російський письменник
Едгар Аллан По – американський письменник
Адам Міцкевич – польський поет
Василь Стус – український поет, перекладач,  літературний критик, правозахисник і політв’язень
Олександр Грибоєдов – російський письменник
Джером Девід Селінджер – американський письменник
Умберто Еко – італійський прозаїк, культуролог і публіцист
Павло Бажов – російський письменник
Фрідріх Дюрренматт – швейцарський драматург, прозаїк і публіцист
Осип Мандельштам – російський поет
Жан Батіст Мольєр – французький комедіограф
Марко Вовчок – українська письменниця 
Джек Лондон – американський письменник
Степан Руданський – український поет  
Ред’ярд Кіплінг – англійський поет і прозаїк
Євген Маланюк – український поет, культуролог, літературний критик