| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Стрілець (23 листопада – 21 грудня)

 Image

Чоловік-Стрілець – Робін Гуд. Влучний стрілець, який завжди потрапляє в яблучко. Козацького роду людина, борець за справедливість. Якщо поряд Робін Гуд, тебе ніхто не посміє образити.

 
 Image
Робін Гуд. Ілюстрація О. Сапожкової
 до повісті М. А. Гершензона «Робін Гуд»
 
Жінка-Стрілець – Есмеральда. Добре, миле, ласкаве, наївне створіння, в яке не можна не закохатися. З великої кількості прихильників вона завжди віддає перевагу найкрасивішому, але не завжди гідному.
 
Image 
Есмеральда. Скульптурна робота
 легендарної Д. Лоллобріджіди
 
Стрільці – страшні непосиди. Вони обожнюють подорожувати. А після подорожей дуже люблять хвалитися: «Немає такої країни, де я б не був». Тому вони дуже люблять читати про подорожі і мандрівників, про пригоди і безлюдні острови. Література авантюрно-пригодницького складу – улюблене чтиво Стрільців.
 
Під цим знаком народилися:
 
 Image
Вінстон Черчілль (англ. Winston Leonard Spencer-Churchill, 30 листопада 1874, палац Бленхейм, граф. Оксфордшір – 24 січня 1965) – британський державний діяч, прем'єр-міністр Великобританії в 1940–1945 та 1951–1955 рр.., військовий, журналіст, письменник, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури (1953).Черчилль був знаменитим дотепником і героєм безлічі іскрометних історичних анекдотів. За даними опитування, проведеного компанією BBC, його вважають найвидатнішим британцем в історії.
В. Черчілль. Сайт про Велику людину:
http://churchill.org.ua
 
 Image
Григорій Савич Сковорода (3 грудня 1722, с. Чорнухи, Полтавщина – 9 листопада 1794, с. Іванівка (нині с. Сковородинівка), Харківщина) – український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, композитор, байкар, педагог. Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Переслідуваний світськими та духовними властями вів життя мандрівного жебракуючого філософа. У філософських діалогах і трактатах біблейська проблематика переплітається з ідеями платонізму та стоїцизму. Зміст людського існування – подвиг самопізнання. Мав величезний вплив на своїх сучасників і на дальше українське громадянство головним чином своїм життям, в якому слово ніколи не розходилося з ділом: його вчення було в повній згоді з його життям. Твори Сковороди за життя не були надруковані і насьогодні повного видання творів філософа й досі нема, бо різні його рукописи знаходяться по різних архівах та бібліотеках. На хресті над його могилою, на прохання самого Сковороди, написано: «Світ ловив мене,та не впіймав...».
Поезія Г. Сковороди в Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/skovor.html
Г. Сковорода в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
http://ukrlib.com.ua/books/book.php?id=103
Г. Сковорода в в бібліотеці «Ч.Т.И.В.О» (укр.):
http://chtyvo.org.ua/authors/Skovoroda

Image 
Федір Тютчев (5 грудня 1803, Овстуг на Брянщині – 27 липня 1873, Царське село) – російський поет, лірик, дипломат, цензор, член-кореспондент Петербургської АН з 1857 р. Один з найвідоміших представників філософської та політичної лірики, поет природи. 
Тютчевіана (сайт робочої групи по вивченню творчості поета):
 
 Image
Ірена Карпа (8 грудня 1980, Черкаси) – модернова українська письменниця, співачка, журналістка. Гран-прі міжнародного конкурсу молодих письменників «Гранослов», премія «Best Ukrainian Awards-2006» у номінації «наймодніша письменниця». Королева епатажу і культурний провокатор у світі української літератури. Є автором першого в сучасній українській літературі колоніального роману «Фройд би плакав».
Романи І. Карпи в бібліотеці «Ч.Т.И.В.О» (укр.):
http://chtyvo.org.ua/authors/Karpa

 Image
Горацій (повне ім’я Квінт Горацій Флакк (лат. Quintus Horatius Flaccus); 8 грудня 65 до н. е., Венузій, нині в регіоні Базіліката, Італія – 8 до н. э., Рим) – поет «золотого століття» римської літератури. Його творчість охоплює революційну епоху Риму кінця республіки і перші десятиріччя нового режиму Октавіана Августа. Разом з Вергілієм і Овідієм, один з найуславленіших авторів у всій світовій літературі.
Твори Горація на сайті «Віртуальна Русь»:
 
 Image
Сер Артур Чарльз Кларк (англ. Arthur Charles Clark; 16 грудня 1917, Майнхед, Великобританія – 19 березня 2008, Шрі-Ланка) – англійський письменник, вчений, футуролог і винахідник, найбільш відомий роботою спільно із Стенлі Кубриком над створенням культового науково-фантастичного фільму «Космічна одіссея 2001» (1968). Артура Кларка, Айзека Азімова і Роберта Хайнлайна вважають «великою трійкою» наукових фантастів, які зробили величезний вплив на розвиток цього жанру в середині XX століття.
Артур Кларк в бібліотеці М. Мошкова: 
http://www.lib.ru/KLARK
 
 Image
Марія Матіос (19 грудня 1959, с. Розтоки Путильського району Чернівецької області) – українська поетеса і прозаїк, лауреат премії ім. Т. Шевченка (2005). Має некоронований титул «найбільш плідної письменниці України». Є автором першої в сучасній українській літературі книжки кулінарних рецептів – «Фуршет від Марії Матіос» та контраверсійного «Бульварного роману».
Офіційний польськомовний сайт М. Матіос:
http://www.matios.pl
 
А також:
Микола Вороний – український поет, перекладач, літературний критик і публіцист
Григір Тютюнник – український письменник 
Альфред Мюссе – французький поет
Борис Грінченко – український письменник, вчений, критик, мовознавець, освітній і громадський діяч 
Іван Нечуй-Левицький – український письменник
Михайло Старицький – український письменник, поет, драматург,  театральний і культурний діяч
Генріх Гейне – німецький поет, публіцист і критик
Микола Хвильовий – український прозаїк, поет, публіцист
Джонатан Свіфт – ірландсько-англійський письменник
Олександр Олесь – український поет
Райнер Марія Рільке – австрійський поет
Ежен Йонеско – французький драматург
Лопе де Вега – іспанський драматург, поет і прозаїк
Марк Твен – американський письменник
Ольга Кобилянська – українська письменниця
Григорій Квітка-Основ’яненко – український письменник і драматург
Микола Куліш – український письменник, режисер, драматург