| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Скорпіон (24 жовтня – 22 листопада)

Image

В Скорпіонах є щось диявольське і містичне. Тому чоловіка-Скорпіона називають Воландом, а жінку – Піковою Дамою. Воланд – Змій-спокусник. Вкрадливим голосом він розповідатиме про привабливість гріха і заманюватиме у пекельні тенета. Це пристрасний і темпераментний чоловік, який володіє талантом переконувати. Він тонкий психолог, добре розбирається в людях і вміє зачарувати.

Image 
С. Мосіяш. Живописні картинки
на тему «Майстра і Маргарити». Воланд.

Пікова дама – фатальна жінка. З нею не будеш нудьгувати. Вона завжди різна – таємнича, загадкова і непередбачувана. Про неї найкраще сказав чеський письменник Йозеф Томан: «Вона об’єднує в собі ніжність всіх матерів і пристрасть всіх коханок, мудрість і божевілля, дитячість і досвідченість, жорстокість і вірність, вона ангел і диявол, вогонь і крижана вода, від неї пахне мускусом корчми і ладаном храму».

Image
Маска «Пікова дама».
Порцеляна. Ручна робота

Скорпіонам-читачам імпонує стиль з елементами саморуйнування (самопоїдання). Це допомагає їм перейти в нову площину буття. Яскравий приклад цьому – великий письменник Ф.М. Достоєвський: «Мені скоро 50 років, а я все ще ніяк не можу розпізнати: чи закінчую я моє життя чи тільки лише його починаю. Ось головна риса моєї вдачі». Багато Скорпіонів обожнюють читати твори, написані в детективно-кримінальному жанрі. Люблять, щоб в цих книгах розкривалися соціальні болячки суспільства, різко засуджувалися недбайливі слідчі органи і оспівувалися каральні рейди проти зла і масового безладу. Це приємно лоскоче нерви Скорпіонам і дає їм масу нових вражень.

Під цим знаком народилися:

Image 
Подерв'янський Лесь (Олександр, 3 листопада 1952, Киів) – український художник, графік, театральний дизайнер, член Спілки художників України з 1980 р. На початку 80-х років XXст. з'явились самвидавські пародійні п'єси Подерв'янського «Гамлет», «Данко» та ін. На сьогодні автор більше ніж 50-ти сатиричних п'єс, має безліч театральних нагород. Символ добротного українського матюка.
Неофіційна сторінка Л. Подерв'янського «Цікаві досліди»:
http://www.doslidy.kiev.ua

Image 
Самуїл Маршак (3 листопада 1887, Воронеж – 4 липня 1964, Москва) – російський поет, драматург, перекладач, літературний критик. Автор класичних перекладів сонетів В. Шекспіра, пісень і балад Р. Бернса, віршів В. Блейка, В. Вордсворта, Дж. Кітса, Р. Киплінга, А. Мілна, а також творів українських, білоруських, литовських, вірменських та інших поетів.
Книги Маршака перекладені на багато мов світу. 
Самуїл Маршак в бібліотеці М. Мошкова:

Image
Андрій Самійлович Малишко (14 листопада 1912, с. Обухів, нині місто Київської області – 17 лютого 1970, Київ) – український поет, перекладач, літературний критик і публіцист. За своє життя поет видав близько сорока збірок. Постать А.Малишка вирізняється глибокою поетичною самобутністю, власним баченням світу, органічним єдинокорінням з народнопоетичною творчістю, інтимним тоном звучання, навіть коли він говорить про світові, загальнолюдські проблеми. В українську літературу увійшов як поет-пісняр. Співпрацював з багатьма композиторами, але особливо плідно з композитором П. Майбородою, створивши понад ЗО пісень («Київський вальс», «Ми підем, де трави похилі...», «Стежина», «Вчителько моя», «Пісня про рушник», «Журавлі», «Пролягла доріженька» та ін.). Всього на музику покладено понад 100 віршів поета. Двічі лауреат Сталінської премії, лауреат Державної премії СРСР та державної премії ім. Т. Г. Шевченка. 
А. Малишко в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
http://ukrlib.com.ua/books/book.php?id=67

Image 
Астрід Анна Емілія Ліндгрен (швед. Astrid Anna Emilia Lindgren, вроджена Ерікссон, швед. Ericsson; 14 листопада 1907 — 28 січня 2002) — шведська письменниця, автор всесвітньо відомих книг для дітей, перекладених 91 мовою світу. В Швеції вона стала живою легендою, брала участь в політичному житті, змінювала закони і помітно вплинула на розвиток дитячої літератури. Після її кончини шведський уряд заснував міжнародну премію пам`яті А. Ліндгрен. Вона вручається дитячим письменникам, ілюстраторам, а також організаціям, які прагнуть прищепити любов до читання дітям і молоді.
Астрід Ліндгрен в бібліотеці М. Мошкова: 
http://www.lib.ru/LINDGREN

А також:
Михайло Ломоносов – російський поет, мислитель, вчений
Вольтер – французький мислитель, філософ, письменник
Роберт Льюіс Стівенсон – англійський письменник
Остап Вишня – український письменник, гуморист і сатирик
Федір Достоєвській – російський письменник
Велімір Хлєбніков – російський поет
Іван Тургенєв – російський письменник
Фрідріх Шіллер – німецький поет