| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Діва (24 серпня – 23 вересня)

Image 

Діви створені для любові. Тому чоловік-Діва – Ромео, а жінка-Діва – Джульєта. Вони все життя кохатимуть одну людину. Кохатимуть щиро, романтично, віддаючись любові цілком. І якщо доля розлучить їх з коханим (коханою), то вони не стануть шукати заміну. «Любити можна один раз в житті», – вважають Ромео і Джульєта.
 
 Image
Унікальна серія творів В. Шекспіра «Книга на одній
сторінці»: фрагмент тексту трагедії «Ромео і Джульєтта»

Про що читати Дівам? Наприклад, книги про смачну і здорову їжу; про методи правильного дихання і гігієнічні пристосування для нормального життя. Пізніше можна перейти на наукові доклади і дисертації. Діви надзвичайно акуратні читачі. Таких читачів дуже люблять бібліотекарі усіх країн: це саме Діви завжди обгорнуть книгу перед прочитанням, вони не загнуть жодної сторінки. Після них навіть старі, пошарпані книги виглядають краще і молодше, тому що справжня Діва обов'язково зробить добрий ремонт книзі. Все буде охайно і приємно. Більше б таких читачів!
 
Під цим знаком народилися:
 
Image 
Сергій Вікторович Жадан (23 серпня 1974, Старобільськ, Луганська область) – український поет, прозаїк, есеїст, перекладач, організатор літературних фестивалів, рок-концертів, театралізованих перформансів та акцій громадянської непокори. Віце-президент Асоціації українських письменників. Закінчив Харківський Національний Педагогічний Університет ім. Г. Сковороди. Після закінчення аспірантури працює викладачем кафедри української та світової літератури того ж університету. Перекладає з німецької, білоруської та російської мов. Власні тексти перекладались 9-ма мовами. Автор низки поетичних збірників, прозових книжок («Біг Мак», «Депеш Мод», «Anarchy in the UKR», «Гімн демократичної молоді» та ін.). За книгу «Капітал» отримав премію «Книга року-2006» української служби Бі-Бі-Сі. У його книжках – все, що можна дізнатись про соціалістичний реалізм, але не має у кого спитати. Вони написані для тих, хто бореться з системою за допомогою власних шкідливих звичок.
С. Жадан в Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/zhadan
С. Жадан в електронній бібліотеці «Лібрарій» (укр.):
http://www.lib.proza.com.ua/author/10
Роман «Депеш мод» С. Жадана в бібліотеці «Ч.Т.И.В.О» (укр.):
http://chtyvo.org.ua/authors/Zhadan
 
 Image
Пауло Коельо (Paulo Coelho, 24 серпня 1947, Ріо-де-Жанейро) – бразильський письменник і поет. Опублікував в цілому близько 150 книг – романи, коментовані антології, збірки коротких розповідей-притч і дитячі казки. Загальний тираж в 150- ти країнах світу на 56-ти мовах перевищує 86 мільйонів. Отримав безліч літературних премій в різних країнах. Сприйняття творчості Коельо неоднозначне і коливається від непомірного вихваляння до повного приниження.
Пауло Коельо в бібліотеці М. Мошкова:
http://lib.ru/KOELXO
  
Image 
Хуліо Кортасар (Cortázar, Julio, 26 серпня, 1914, Брюссель –12 лютого, 1984, Париж), аргентинський прозаїк і поет, представник напрямку «магічний реалізм».. Ріс і працював в Аргентині. У 1951, рятуючись від диктатури Х.Д. Перона, покинув батьківщину. Згодом періодично відвідував Аргентину, але постійно проживав в Парижі, працюючи перекладачем в ЮНЕСКО. Славу Кортасар здобув головним чином як романіст, виступивши одним з творців «нового латиноамериканського роману». Найважливіші елементи його прози – взаємопроникнення реальності й фантазії, пошук абсолюту, прагнення до гармонії між людиною і всесвітом. Відрізняє незвичайна манера його письма, змішення стилів, експериментаторський та ігровий дух, коли читач стає співучасником акту творчості.
Х. Кортасар в бібліотеці М. Мошкова: 
http://www.lib.ru/INPROZ/KORTASAR
 
 Image
Іван  Якович Франко (27 серпня 1856, селище Нагуєвичі Дрогобицького повіту, Східна Галичина – 28 травня 1916, Львів) – український письменник, поет, вчений, публіцист, громадський діяч, один з духовних провідників України. І. Франко – найвизначніший поет пошевченківської доби і належить до перших реалістів в українській літературі. Проза Франка відзначається жанровим багатством і реалістичним зображенням життя всіх прошарків суспільства. Всого ним написано понад 100 оповідань, новел та 10 повістей і романів (збірки оповідань «В поті чола» та «Галицькі образки», соціальний роман «Борислав сміється», історична повість «Захар Беркут»). У драматургії Франко виявив себе майстром соціально-психологічної та історичної драми й комедії (соціально-психологічна драма «Украдене щастя», віршована історична драма «Сон князя Святослава»). Особливо треба відзначити його перекладницьку діяльність, яку він не припиняв усе своє життя. Франко перекладав з 14 мов, серед інших Гомера, Данте, Шекспіра, Гете. З слов'янських класиків –Пушкіна, Лєрмонтова, Чернишевського, Герцена, Некрасова, Міцкєвіча та ін. У ділянці фольклору і етнографії Франко зібрав багато джерельного матеріалу, написав низку студій і статей про одяг, харчування, народне мистецтво, вірування населення Галичини. Праці Франка з теорії й історії літератури та літературної критики є цінним вкладом в українське літературознавство. Найбільша наукова праця Франка – монументальна збірка текстів «Апокрифи і легенди з українських. рукописів». Його історичні розвідки налічують близько 100 друкованих праць, які тісно пов'язані з соціологічними, суспільно-політичними й економічними реаліями того часу.
Поезія І. Франка в Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/franko
І. Франко в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.): 
http://ukrlib.com.ua/books/book.php?id=27
 
 Image
Теодор Херман Альберт Драйзер (англ. Theodore Herman Albert Dreiser; 27 серпня 1871, Терре-Хот, штат Индиана – 28 грудня 1945, Голливуд) – американський прозаїк, публіцист та громадський діяч. Син іммігранта з Німеччини, дрібного підприємця, що розорився. З юних років змінив безліч професій. Літературну діяльність Драйзер почав в 1892 як репортер газети «Чікаго дейли ньюс». У 1900 опублікував роман «Сестра Керрі», який відкрив нову сторінку в історії американської літератури. Вершини реалістичної майстерності він досяг в романі «Американська трагедія» (1925). Роман приніс Драйзеру всесвітню популярність, став прапором реалістичної літератури США 20-х рр. Драйзер – один з організаторів Амстердамського конгресу на захист миру і культури (1932), часто виступав на мітингах, підтримував американських шахтарів в їх боротьбі за свої права, вів активну антифашистську діяльність, відвідував республіканську Іспанію, Радянський Союз.
Твори Т. Драйзера в бібліотеці «Альдебаран»:
http://lib.aldebaran.ru/author/draizer_teodor
 
 Image
Сергій Довлатов (3 вересня 1941, Уфа – 24 серпня 1990, Нью-Йорк) – російський письменник в еміграції.
Життя і творчість С. Довлатова на сайті:
http://www.sergeidovlatov.com
 
 
 
 
 Image
Котляревський Іван Петрович (9 вересня 1769, Полтава – 10 листопада 1838, там же) – український письменник, поет, драматург, основоположник сучасної української літератури. Громадський діяч. Підтримував зв'язки з декабристами. Літературну діяльність розпочав близько 1794 року. Його поема «Енеїда» стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою. За мотивами поеми були створені опери «Еней на мандрівці» (композитор Я. Лопатинський) та «Енеїда» (композитор М. Лисенко, лібретто М. Садовського). Написав для Полтавського театру п'єсу «Наталка-Полтавка» і водевіль «Москаль-чарівник», які стали основою започаткування нової української драматургії. М. Лисенко, використавши доробок своїх попередників (О. Барсицького, А. Єдлічки), створив оперу «Наталка-Полтавка». Творчість Котляревського високо цінував Т. Шевченко, написавши вірш «На вічну пам'ять Котляревському», в якому підносив його, як національного співця та прославляв як творця безсмертної «Енеїди». 
Поема «Єнеїда» та вірші І. Котляревського в Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/kotl.html
П’єси І. Котляревського в в бібліотеці М. Мошкова (укр.):
http://lib.ru/SU/UKRAINA/KOTLYAREVS_KIJ
 
 Image
Дейм Агата Мері Кларісса Крісті (англ. Dame Mary Clarissa Christie), вроджена Міллер (Miller); 15 вересня 1890, Торкі, граф. Девон – 12 січня 1976, Уоллінгфорд, граф. Оксфордшир) – англійська письменниця. Входить в число самих відомих в світі авторів детективної прози і є одним із самих публікованих письменників за всю історію людства (після Біблії та Шекспіра). Книги Агати Крісті видані тиражем понад 2 млд примірників і перекладені більш ніж на 100 мов світу. Їй також належить рекорд по максимальному числу театральних постанов твору. П'єса Агати Крісті «Мишоловка» з 1952 р. безперервно демонструється на підмостках Лондона.
Офіційний сайт товариства А. Крісті: 
http://uk.agathachristie.com/site/home
 
А також:
Юрій Яновський – український радянський прозаїк, драматург і поет 
Йоганн Вольфганг Гете – німецький поет, мислитель і природознавець
Олександр Довженко – український письменник, кінорежисер і сценарист
Павло Загребельний – український письменник
Лев Толстой – російський письменник
Гійом Аполлінер – французький поет
Аркадій Стругацький – російський письменник-фантаст
Михайло Коцюбинський – український письменник, громадський діяч
Моріс Метерлінк – бельгійський поет і драматург
Рей Бредбері - американський письменник-фантаст
Теофіль Готьє – французький письменник
Олександр Грін – російський письменник
Артюр Рембо – французький поет
Валерій Шевчук – український письменник
Олександр Платонов – російський письменник
О. Генрі – американський письменник
Франсуа де Ларошфуко – французький письменник
Хорхе Луїс Борхес – аргентинський письменник і мислитель
Оксана Забужко – українська поетеса, прозаїк, есеїст, перекладач і літературознавець