| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Рак (22 червня – 23 липня)

 Image

Чоловік-Рак – типовий герой нашого часу. Тому його назвали Печоріним. Він боїться скрипу дверей, але при цьому безстрашно йде на ведмедя. Печорін – добрий аналітик, всі свої вчинки він ретельно прораховує. Жінка-Рак – спокуслива, ревнива і мстива за вдачею. Тому її і прозвали Медеєю. Вона вабить чоловіків до себе, як вогник мандрівника, але перш ніж піддатися її чарам, потрібно добре подумати: не згоріти б в полум'ї її пристрасної любові.
 
Image 
Медея, Ясон і золоторунний баран. 
Фрагмент давньогрецької амфори
 
Image 
Чаклунка Медея та дочки Пелія, які готують смертельний напій
 для свого батька – фессалійського правителя, сина Посейдона.
(Мармуровий рельєф. Римська копія з Афінського алтаря
 XV ст. до н.е. Берлін, Пергамський музей)

Серед Раків часто зустрічаються любителі поезії з придихом в голосі і тремтінням почуттів. Що можна порадити цим милим людям? Читайте про природу, про пташок, про дзвін струмка, про те, що не збулося... Особливо корисно для Раків читати спогади про дитинство, про далеку юність, про дотримання особистої безпеки (на всякий пожежний випадок). Наприклад: «Вовків боятися – в ліс не ходити», «Не стій під стрілою», «Тихіше їдеш, далі будеш» і т. д.
 
Під цим знаком народилися:

 Image
Олександр Трифонович Твардовський (21 червня 1910, народ. на Смоленщині, Російська імперія – 18 грудня 1971, селище Красна Пахра, Московська обл., СРСР), російський поет. Популярність здобув поемами про Василя Тьоркіна. Писав поезії на укр. теми; перекладав на рос. поезії Т. Шевченка, І. Франка, укр. народні пісні. Бувши довголітнім головним редактором журналу «Новый мир», протистояв офіційному курсові Спілки письменників СРСР; опублікував повість О. Солженіцина «Один день Івана Денисовича»; друкував І. Дзюбу, коли той був у Києві заборонений. Журнал став символом «шестидесятництва», духовною оазою тих літ.
О. Твардовський в бібліотеці М. Мошкова:
 http://www.lib.ru/POEZIQ/TWARDOWSKIJ
 
Image 
Олег Ольжич (Олег Кандиба; 7 липня 1907, Житомир – 10 червня 1944, концтабір Заксенгаузен, Німеччина) – український національний герой, поет, археолог і політичний діяч. У 1923 р. емігрував разом з батьками до Чехословаччини, де захистив докторську дисертацію на тему «Неолітична кераміка Галичини». Читав лекції у Гарвардському університеті. Опублікував ряд праць з антропології та археології. З поч. 1930-х рр. заявив про себе як самобутній і оригінальний поет. Автор поетичних збірок «Рінь», «Вежі» та посмертно виданої «Підзамче». З молодих літ – учасник українського націоналістичного руху. У травні 1944 р. заарештований гестапо. Загинув під час чергового допиту у концтаборі Заксенгаузен.
О. Ольжич в Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/olzhych
Оповідання «Рудько» в бібліотеці «Ч.Т.И.В.О» (укр.):
http://chtyvo.org.ua/authors/Olzhych
 
 Image
Василь Костянтинович Барка – український поет, прозаїк, есеїст і перекладач (Очерет; 16 липня 1908, с. Солониця на Полтавщині – 11 квітня 2005, Нью-Йорк). Його літературна спадщина – це понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів, літературної критики. Творчості В. Барки притаманна глибока християнська релігійність, часті посилання на Біблію, для видання якої він присвятив багато праці. В його поезії часто знаходимо біблійні мотиви, які у високомистецькій формі віддзеркалюють події з історії українського народу, зокрема його трагедію під час Великого голоду. За романом «Жовтий князь» створено фільм «Голод-33».
Роман В. Барки «Жовтий князь» в бібліотеці «Ч.Т.И.В.О» (укр.):
http://chtyvo.org.ua/authors/Barka
 
Image 
Євген Олександрович Євтушенко (18 липня 1933, станція Зима, Іркутська обл., Росія) – російський поет, перекладач, публіцист. Народився в сім’ї геолога Олександра Гангнуса та Зінаїди Євтушенко. 1952 р. побачила світ перша збірка віршів Євтушенка, тоді ж став наймолодшим членом Спілки письменників СРСР. У 1952–1954 роках навчався в Літературному інституті імені Горького в Москві, з якого був виключений за виступ на захист роману В. Дудінцева «Не хлібом єдиним». У 1989 – 1991 роках був народним депутатом СРСР від м. Харків. Лауреат Державної премії СРСР, міжнародних премій. 
Є. Євтушенко в бібліотеці М. Мошкова: 
http://lib.ru/POEZIQ/EWTUSHENKO
 
А також:
Антуан де Сент-Екзюпері – французький письменник
Віктор Цой – російський поет, співак
Еріх-Марія Ремарк – німецький письменник
Джордж Оруелл – американський письменник
Ісаак Бабель – російський письменник
Марсель Пруст – французький письменник
Джеймс Олдрідж – англійський письменник
Володимир Маяковській – російський поет
Франц Кафка – австрійський письменник
Жорж Санд – французька письменниця
Гаврило Державін – російський поет
Ліон Фейхтвангер – німецький письменник
Денис Давидов – російський поет
Франческо Петрарка – італійський поет