| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Близнюки (22 травня – 21 червня)

Image 

Чоловік-Близнюк – герой любовних пригод. І тому не дивно, що пильні астрологи нарекли його Дон Жуаном. Всі вважають його зухвалим порушником моральних і релігійних норм, всі думають, що він може підкорити кожну жінку. Насправді він просто не здатний жодній відмовити. 
 
 Image
 Дон Жуан. Музей театральних ляльок
 при ДАЦТЛ ім. С. В. Образцова

Жінка-Близнюк за свою очевидну непостійність стала пані Боварі – однією із найніжніших і пристрасних жінок у світовій літературі. Біля неї завжди крутиться багато прихильників. Вона влюблива і щира у своїх почуттях, але дуже часто їй трапляються не ті чоловіки. Пані Боварі здатна, знехтувавши всі умовності, знову й знову кидатися у вир кохання, яке засмоктує її цілком. Чи повезе їй на любовному фронті, залежить від неї самої. Трохи розсудливості і хоча б трішечки постійності Близнюкам не зашкодить.
 
 Image
В. Мілашевський. Ілюстрація до роману
 Г. Флобера «Мадам Боварі»

Близнюки – найкращі читачі. Вони і самі за словом в кишеню не полізуть, і говорять, читають і пишуть одночасно, а ще ходять і їздять без зупинок. Обожнюють репортажі з місця подій та інші журналістські штучки. Ці поліглоти захоплюються вивченням мов і читають великих письменників в оригіналі. До речі, можуть досягти успіху у виданні словників-перекладачів. Думки на папері – кращий спосіб не тримати їх в «порожній голові».
 
Під цим знаком народилися:

Image 
Сер Артур Ігнатіус Конан Дойл (англ. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle; 22 травня 1859? Единбург, Шотландія – 7 липня 1930, Кроуборо, Сассекс) – шотландський та англійський лікар та письменник. Вивчав медицину в Едінбурзькому університеті. У 1902 за роботу в польовому госпіталі під час англо-бурської війни був зведений в рицарську гідність. У останній період життя захопився спіритизмом, віддаючи статтям і виступам на цю тему багато часу і сил. Найбільш відомі його детективі твори про Шерлока Холмса, науково-фантастичні про професора Челленджера, юмористичні про бригадира Жерара, а також історичні романи. Крім того, він писав п'єси та вірші.
Артур Конан Дойл в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
 
Image 
Йосип Олександрович Бродський (24 травня 1940, Ленінград – 28 січня 1996, Нью-Йорк, похований у Венеції на цвинтарі о. Сан Мікеле) – російський і американський поет, есеїст, драматург, перекладач, лауреат Нобелівської премії по літературі 1987 р., поет-лауреат США 1991 – 1992 рр. У 1955 р., не довчившись в школі, поступив працювати на військовий завод фрезерувальником, вибравши для себе самоосвіту. Вірші почав писати з 16-ти років. Не дивлячись на відсутність вагомих публікацій, у Бродського на початку 60-х р.р.була скандальна для того часу популярність кращого, найвідомішого поета самвидаву. У 1964 р. проти поета було порушено кримінальну справу по звинуваченню в дармоїдстві. Його заарештували і засудили до п'ятирічного вигнання в Архангельську область. У 1972 р. йому доводиться емігрувати. Після Відня і Лондона він переїздить в США, де отримав широке визнання в наукових і літературних колах, удостоєний Ордена Почесного легіону у Франції. Займався літературними перекладами. Поезія І. Бродського відрізняється винятковою майстерністю, філософською глибиною, яскравою іронією і влучною дотепністю. У дусі романтичного сарказму він протиставляє самотню людину ворожості оточоючого світу. Бродського прийнято вважати за завершувача ХХ століття, проте виконаний їм естетичний експеримент створив живий і плідний грунт для нової різноманітності літератури в наступному столітті.
Й. Бродський у Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/brodsk.html
Й. Бродський в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.): 
http://ukrlib.com/BrodskyJosephUkrlibCom.html
Творчість Й. Бродського та книги про нього в бібліотеці М. Мошкова: 
http://www.lib.ru/BRODSKIJ
 
 Image
Костянтин Георгійович Паустовський ((31 травня 1892, Москва – 14 липня 1968, Москва) російський письменник, майстер ліричної прози. У 1898 – 1923 рр. жив, навчався і працював у Києві. У 1954 р. працював в Ірпені поблизу Києва над своїм головним твором – автобіографічною «Повістю про життя». В середині 1950-х років до Паустовського прийшло світове визнання. В 1965 р. був реальним кандидатом на Нобелівську Премію по літературі, яка дісталася врешті-решт М. Шолохову.
Життя і творчість К. Паустовського на сайті:
http://paustovskiy.niv.ru
 

 Image
Анна Андріївна Ахматова (Анна Андріївна Горенко; 11 июня 1889, Одеса, Російська імперія – 5 березня 1966, Домодєдово, Московська обл., РРФСР) – російська поетеса, письменниця, літературознавець, літературний критик, перекладач. Перший вірш опублікувала у віці 11 р. Переклала збірку «Зів'яле листя» І. Франка (1958). Опублікувала багато поетичних перекладів з китайської, корейської, французької та ін. мов. Через батькову заборону підписувати поезії власним прізвищем, взяла прізвище прабабці. В 1910 р. вийшла заміж за поета М. Гумільова. В 1912 р. народився син Лев, в майбутньому поет, перекладач, засновник пасіонарної теорії етногенезу. Визнана класиком вітчизняної поезії ще в 1920-і рр. Характерними рисами творчості Ахматової можна назвати вірність моральним засадам буття, тонке розуміння психології почуття, осмислення трагедій ХХ сторіччя, що пов’язане з особистими переживаннями, тяжіння до класичного стилю поетичної мови. Збірки Ахматової піддавались жорсткій цензурній правці. Всі збірки її віршів, що вийшли в період між 1922 та 1966 р. р., не можна в повній мірі назвати авторськими. В 1962 р. була номінована на Нобелівську премію з літератури. В 1964 р. в Італії вона отримала премію «Етна-Таорміна», а в 1965 році – диплом почесного доктора Оксфордського університету. Окрім художньої творчості, Ахматова відома своєю трагічною долею. Хоча сама вона не була в ув'язненні або вигнанні, репресіям було піддано двоє близьких їй людей. Чоловік М. Гумільов – розстріляний, а супутник її життя М. Пунін – загинув в таборі. Єдиний син Л. Гумільов провів в ув'язненні більше 10 років. Досвід дружини і матери «ворогів народу» відображений в одному з найбільш відомих творів Ахматової – поемі «Реквієм».
Анна Ахматова у Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/akhmat.html
«Реквієм» А. Ахматової в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.): 
http://ukrlib.com/AhmatovaAnna.html
Збірки «Вечер» та «Чётки» в бібліотеці «Альдебаран»:
http://lib.aldebaran.ru/author/ahmatova_anna
 
А також:
Джон Честертон – англійський письменник
Волт Вітмен – американський поет
Михайло Шолохов – російський письменник
Томас Харді – англійський письменник
Федеріко Гарсіа Лорка – іспанський поет і драматург
Генріет Б. Стоу – англійська письменниця
Олександр Пушкин – російський поет, прозаїк і драматург
Томас Манн – німецький письменник
Костянтин Бальмонт – російський поет
Джакомо Каліостро – письменник, містик, алхімік
Іван Гончаров – російський письменник