| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Овен (21 березня - 20 квітня)

Image

Чоловік-Овен згідно запропонованому гороскопу - Отелло. Він ревнивий до безумства. Його другій половинці слід уникати навіть натяку на зраду, інакше клопотів не оберешся. Але якщо не давати привід для ревнощів, то Отелло буде дуже дбайливим і уважним супутником життя. Овнам треба читати твори про правду життя, оскільки вони наділені сильною волею, рішучістю і завзятістю в досягненні мети. Овни жадають знати своє майбутнє, тому читання окультної літератури вельми їм корисне, це розвине в них здатність передбачення. Жінка-Овен асоціюється із Дездемоною. Це вірна і постійна у відчуттях пані, яку нерідко незаслужено підозрюють в зраді і запроданстві. Вона жертва злих язиків, підступів лихих людей і несприятливих обставин. При цьому вона все може змінити, якщо тільки уважніше придивиться до людей, що її оточують.

 

Image

Унікальна серія творів В. Шекспіра «Книга на одній
сторінці»: фрагмент тексту трагедії «Отело»

Під цим знаком народилися:

  Олександр Миколайович Вертинський (21 березня 1889, Київ, Російська імперія -1957, Ленінград, СРСР) - російський естрадний артист, кіноактор, композитор, поет і співак, кумир естради в першій половині XX століття, один з передвісників жанру авторської пісні. З 1915 р. виступав на естраді, створюючи сценічний образ Пьеро і використовуючи пісенний репертуар на основі творчості поетів Срібного віку. Ще до Лютневої революції завоював популярність в Росії. Кожну пісню перетворював на невелику п'єсу із закінченим сюжетом і одним-двумя героями. У 1919 р. емігрував. Повернувся на батьківщину в 1943 р. Знявся в декількох кінофільмах, продовжував писати і виступати. Лауреат Госпремії.
Зібрання пісень та аудіоархів О. Вертинського:

http://www.bards.ru/archives/author.php?id=64


  Максим Горький (Пєшков Олексій Максимович; 28 березня 1868, Нижній Новгород, Російська імперія - 18 червня 1936, Горки, Москва) - російський письменник та публіцист. У 9 років осиротів і вирішальний вплив зробила на нього бабуся, майстриня розповідати казки. Більше 5 років Горький пішки мандрував по Росії, накопичуючи враження, що живили його творчість. Його персонажами були здебільшого бродяги, повії, злодії. Другий період (1902-1913), відмічений тісною співпрацею з революційними організаціями, найвиразніше відбився в романі «Мати» (1907). У третій період творчості, з 1913 до смерті, Горький написав ряд чудових автобіографічних творів, найбільш значні з них - «Дитинство» (1913-1914), «В людях» (1916), «Мої університети» (1923). Грандіозний (незавершений) роман-епопея «Життя Клима Самгина» написаний останніми роками його життя. Горький помер (є версія, що він був отруєний), коли Сталін готував московські показові процеси, обвинуваченими на яких повинні були стати багато старих друзів Горького.
Максим Горький в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
http://ukrlib.com/GorkiiMaksimUkrlibCom.html
Максим Горький в бібліотеці «Альдебаран»:
http://lib.aldebaran.ru/author/gorkii_maksim

 

 Франсуа Війон (фр. François Villon; справ. прізвище - де Монкорбьє (de Montcorbier), Монкорбьє (Montcorbier) або де Лож (des Loges); народився між 1 квітня 1431 і 19 квітня 1432, Париж, - рік і місце смерті невідомі (після 1463, але не пізніше 1491) - останній і найвеличніший із поетів французського середньовіччя.
Франсуа Війон в бібліотеці М. Мошкова:
http://www.lib.ru/POEZIQ/VIJON

  


  Гончар Олесь Терентійович (3 квітня 1918, слобода Суха на Полтавщині - 14 липня 1995, Київ) - український письменник. Перші оповідання опубліковані в 1938 р. У червні 1941 р. у складі студентського батальйону пішов добровольцем на фронт. У 1946 - 48 р.р. написав широко відому трилогію «Прапороносці». Впродовж 1960 -1970-х років були створені романи «Собор» (1968), «Твоя зірка» (1980), повісті і інші відомі твори. У 1959 -1971 р. р. - голова правління Спілки письменників України, секретар Спілки письменників СРСР. Герой Соціалістичної Праці, Герой України (посмертно), академік АН Української РСР. Двічі лауреат Сталінської премії, Ленінська премія за роман "Тронка", лауреат Державної премії СРСР та державної премії ім. Т. Г. Шевченка. Твори О. Гончара перекладалися на 67 мов, а творчий досвід письменника і досі засвоюється багатьма майстрами слова.
Олесь Гончар в бібліотеці «Ч.Т.И.В.О» (укр.):
http://chtyvo.org.ua/authors/Honchar


  Томас Майн Рід (англ. Thomas Mayne Reid, 4 квітня 1818, Балліроні, Ірландія - 22 жовтня 1883, Лондон, Великобританія) - англійський письменник, автор пригодницьких романів і творів для дітей і юнацтва. Народився в Ірландії в сім'ї пастора. Здобув освіту в Белфасті і в 1840 виїхав в США у пошуках пригод. Як журналіст брав участь в Мексиканській війні 1846 - 1848 рр. Будучи пораненим, повернувся в Европу і почав літературну діяльність в Лондоні, видавши в 1850 роман «Вольні стрілки», присвячений подіям Мексиканської війни. Згодом Майн Рід написав 22 повісті для дітей і юнацтва під псевдонімом «Капітан Майн Рід» і 28 романів для дорослих. Гуманізм і співчуття силам справедливості, майстерність сюжету і сьогодні викликають інтерес до книг Майн Ріда, які зробили його популярним в багатьох країнах.
Роман Т. Майн Ріда «Вершник без голови» в бібліотеці «Ч.Т.И.В.О»:
http://chtyvo.org.ua/authors/Rid_Main
Майн Рід в бібліотеці М. Мошкова:
http://lib.ru/MAJNRID


  Ахмадуліна Бела (Ізабелла) Ахматовна (10 квітня 1937, Москва), російська поетеса, перекладач, есеїст. У числі її предків - з материнського боку італійці, що осіли в Росії, з батьківського боку - татари. Почала писати ще в шкільні роки. ЇЇ поетичний світ цікавий і привабливий, з неповторно індивідуальним емоційним і стилістичним забарвленням, вишуканий і музичний. Переклади Ахмадуліної поезій народів світу та колишнього CРСР отримали високу оцінку. Має високий авторитет серед громадськості, встаючи на захист назаслужено переслідуваних і гноблених в свій час дисидентів. Лауреат Державної премії СРСР, лауреат премії Президента РФ, лауреат міжнародних конкурсів.
Творчість Б. Ахмадуліної на сайті:
http://www.litera.ru/stixiya/authors/axmadulina.html


  Микола Степанович Гумільов (15 квітня 1886, Кронштадт - серпень 1921, під Петроградом, точне місце невідоме) - російський поет Срібного століття. Микола Гумільов в російській поезії - зірка першої величини. Поет, легенда про життя якого багато в чому була реальністю і зіграла не меншу роль в його славі, чим самі вірші. Дитинство провів в знаменитому Царському Селі, вчився в прекрасній гімназії, потім поїхав вчитися до Парижа слухати лекції з французької літератури, потім - подорожі по Абіссінії, Єгипту, Туреччині. Розстріляний за участь в контрреволюційній змові.
 Микола Гумільов в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
http://ukrlib.com/GumilevNikolaiUkrlibCom.html
Збірка віршів Миколи Гумільова в бібліотеці «Альдебаран»:
http://lib.aldebaran.ru/author/gumilev_nikolai/gumilev_nikolai_sbornik_stihov

 

  Анатоль Франс (фр. Anatole France; справжнє ім'я Жак Анатоль Франсуа Тибо, Jacques Anatole François Thibault; 16 квітня 1844, Париж - 12 жовтня 1924, Сен-Сир-сюр-Луар) - відомий французький романіст, літературний критик, публіцист. З раннього дитинства залучився до літератури. Серед творів Франса найбільш відомі романи «Острів пінгвінів» (1908), «Боги жадають» (1912), «Повстання ангелів» (1914). У 1920 його книги були включені в список заборонених Римською католицькою церквою. Лауреат Нобелівської премії по літературі за 1921 рік. Франс - майстер слова, він довів літературний стиль до такої художньої виразності і краси, яка рівняє його з іншими маститими французькими класичними прозаїками.
Анатоль Франс в бібліотеці «Альдебаран»:
http://lib.aldebaran.ru/author/frans_anatol

 

  Шарль П'єр Бодлер (фр. Charles Pierre Baudelaire; 9 квітня 1821, Париж - 31 серпня 1867, Париж) - французький поет, літературний критик та перекладач, один з найвпливовіших представників французької літератури 19 століття. Автор скандально відомої збірки поезій «Квіти зла» (1857), яку було заборонено у Франції аж до 1949 року !. Активно пропагував творчість Едгара По (переклади, дослідження). Досліджував проблему впливу на людину збуджуючих засобів: вина, гашишу й опіуму у художньо-філософському есе «Штучний рай».

Шарль Бодлер в Бібліотеці української поезії (укр.):
http://poetry.uazone.net/fishbein/index.phtml#baudelaire
Шарль Бодлер в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
http://ukrlib.com/BaudelaireCharlesPierre.html
Проза та поезія Шарля Бодлера в бібліотеці «Альдебаран»:
http://lib.aldebaran.ru/author/bodler_sharl

 

  Ганс-Хрістіан Андерсен (2 квітня 1805, Оденсе - 4 серпня 1875, Копенгаген) - данський письменник, видатний казкар, класик дитячої літератури. В літературу вступив як прогресивний романтик; писав вірші, поеми, п'єси, нариси, романи. З 1835 р. друкує казки, яких за 40 років написав 156. У цьому жанрі найповніше виявився його художній талант. Казки Андерсена тісно пов'язані з фольклором, дуже динамічні, в них багато гумору, а фантастика поєднана з реальним життям; багато казок є гострою соціальною сатирою. Вони пройняті соціальним оптимізмом і щирою вірою в краще майбутнє людства.

Казки Г.-Х. Андерсена на 3-ох мовах:
http://andersen.com.ua

 

  Еміль Золя (фр. Émile Zola; 2 квітня 1840, Париж - 29 вересня 1902, Париж) - французький романіст, критик та політичний активіст; творець теорії натуралізма в літературі Франції ХІХ ст. Створив цикл романів (20 томів!), що охоплюють великі групи людей різних класів, пов'язаних між собою спорідненими стосунками і соціальними долями під назвою «Ругон-Маккари». Відомий роман «Жерміналь» - перший у французькій літературі твір, який правдиво показав умови життя пролетаріату. Золя приймав найактивнішу участь в суспільному житті Франції. На весь світ прогриміло його ім'я в зв'язку зі справою Дрейфуса - капітана французької армії, єврея за національностю, якого звинувачували в зраді і присудили до каторги. Золя виступив на захист Дрейфуса, коли опоблікував знаменитий лист до президента Французької республіки «Я звинувачую», за що був змушений покинути Францію.

Цикл романів Е. Золя під загальною назвою «Ругон-Маккари» в бібліотеці «Альдебаран»:
http://lib.aldebaran.ru/author/zolya_yemil


  Поль Верлен (фр. Paul Marie Verlaine; 30 березня 1844, Мец - 8 січня 1896, Ежені) - відомий французький письменник, поет, один з основоположників символізму та декадансу, відомий також своїм богемним способом життя та бісексуальними зв'язками. Вірші почав писати в 14 років. Його поезії властива як прониклива сповідальність: «Сатурнічні поезії» (1866), «Пісні без слів»(1874), «Мудрість»(1880), так і відверта еротика: «Любов»(1888), «Плоть»(1896).

Поль Верлен в Українській бібліотеці світової літератури «Джерело» (укр.):
http://ukrlib.com/VerlainePaulMarie.htm
Сайт, присвячений Полю Верлену:
http://verlaine.ru

А також:
Олександр Островський - російський драматург
Моріс Дрюон - французький письменник
Патрік Зюскінд - німецький письменник
Мілан Кундера - чеський письменник