| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Пам'ятки природи місцевого значення

До державних пам'яток природи місцевого значення відносяться природні об`єкти, що мають особливу цінність і є унікальними або типовими для одного регіону. Беруться під охорону, як і пам'ятки загальнодержавного значення, для збереження в природному стані в наукових, а тепер культурно-освітніх та естетичних цілях На Рівненщині 41 пам'ятка природи місцевого значення. Загальна їх площа - 306,5 га.
Image        Image
 
Комплексні пам'ятки природи

 Володимирецький парк - 28 видів рідкісних на Поліссі дерев і кущів. Заснований у 1827 році, Більський дендропарк (станція Біла Дубровицького району) - 100 видів рідкісних дерев і кущів, що проростають в умовах Полісся, а у Висоцькому дендропарку цього ж району - 116 рослин. Дендропарк Острозького лісгоспзагу - 150 видів дерев і кущів, дендропарк Рокитнівського лісгоспзагу - 220 видів.

 

Ботанічні пам'ятки природи

 Насадження сосни чорної на площі 1 га. (с. Каленики Березнівського району); єдиний екземпляр псевдотсуги тисолистої (с. Мутвиця Зарічненського району) в області, урочище "Лиса гора"  - місце проростання рідкісних степових рослин: самосин передгірний, костриця піхвова, осока низька та інші.

Дві З00-річні дрібнолисті липи в с.Устенське-ІІ Здолбунівського району, посаджені наприкінці XVII ст; при Устенській школі-інтернаті - 400-річний каштан - єдиний такого віку каштан кінський в області; віковічні липи дрібнолисті у с.Уїздці цього ж району, посаджені за часів кріпосницького права; дуб-велетень віком 570 років у Дублянському лісництві Млинівського району; "Купринівське дерево" (в с Кузьмівка Сарненського району) - симбіоз дуба і берези, вік дуба - 160 років, берези - 80 р.

 

Гідрологічні пам'ятки природи

 "Більчаківські джерела" (с. Більчаки Березнівського району) - природні джерела з вмістом родону; "Батиївка" (с.Дермань Здолбунівського району) -потужне підземне джерело з якісною водою; "Цепцевицьке джерело" (с. В.Цепцевичі Володимирецького району) - велике природне джерело.

 

Геологічні пам'ятки природи

 "Базальтові стовпи" розташовані на південній окраїні с.Базальтового Костопільського району, на правому березі р.Горинь. На поверхню біля Іванової долини виходять верхньопротерозойські дрібнокристалічні базальти чорного кольору. Висота базальтових стовпів досягає 30 м. В породі кар'єру можна зустріти мінерали, кварц, халцедон, агат, малахіт, хлорит, пірит, азуріт. Базальтові стовпи Іванової Долини - одне з найбільш мальовничих місць області.

Кар'єр кембрійських глин розташований в с.Хотин Рівненського району (2 га). Легко розмокають у воді, пластичні, мають фіолетовий відтінок. Їх використовують з промисловою метою, в т.ч. для виробництва дренажних трубок. Кар`єр має науково-промислове значення.