| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Друк

Історична довідка

Image Вересень 1975 року - прийнято рішення виконкому Ровенської обласної ради про утворення Ровенської обласної бібліотеки для юнацтва.

Березень 1976 року - відкрито обласну бібліотеку для юнацтва згідно наказу облсного управління культури

Березень-жовтень 1976 року - бібліотека тимчасово знаходиться в приміщенні музичного училища.

Листопад 1976 року - бібліотека переїхала в новозбудовану споруду по  вулиці К. Лібкнехта, 18 (нині Київській), де перебуває і понині.

За 1976 рік в бібліотеку надійшло майже 10 000 примірників різноманітних видань; створено 4 відділи: абонемент, читальний зал, інформаційно-бібліографічний відділ, відділ комплектування і обробки літератури.

Травень 1977 року - бібліотека прийняла перших читачів.

В 1977 році створені і розпочали свою діяльність відділ організації та використання книжкових фондів і науково-методичний відділ. Нотно-музичний відділ реорганізовано на відділ мистецтва з окремим приміщенням.

1986 рік:

 • творчий колектив бібліотеки складає 33 працівники;
 • книжковий фонд бібліотеки зріс у 12 разів і становить майже 123 тис. примірники видань;
 • протягом року бібліотекою було обслужено майже 14,5 тис. читачів, що на 34% більше, ніж у попередньому році.

Січень 1987 року - мережа нестаціонарного обслуговування читачів юнацької бібліотеки по місцю проживання та навчання молоді становить 8 пунктів видачі літератури.

1988-1989 роки - при відділі мистецтва діє молодіжна експериментальна синтезована програма "Арка" (Арт-рок-колаж), яка користувалась великою популярністю серед молоді міста.

1989 рік - відкрито відділ технічної творчості молоді.

1990 рік - бібліотека розпочала надання платних послуг своїм користувачам.

1991 рік - на абонементі працює сектор по обслуговуванню дошкільників та учнів молодшого шкільного віку.

1996 рік - при читальному залі розпочала свою роботу літературна світлиця "Натхнення".Image

1997 рік:

 • відділами обслуговування започатковано виставкову діяльність по презентації творчо обдарованої молоді Рівненщини;

 • у відділі мистецтв створено клуб неформального спілкування "Я - молодий".

1998 рік - абонемент започаткував Школу здорового способу життя "Бережи честь і здоров'я змолоду".

2000 рік - в бібліотеці діє клуб інтелектуальної творчості "Що? Де? Коли?", а в інформаційно-бібліографічному відділі - Школа інформаційного пошуку.

2001 рік - бібліотека виграє грант Міжнародного фонду "Відродження" на 4,5 тис. дол. та презентує в мережі Інтернет власний ресурс - інформаційний портал "Молодь Рівненщини".

Image2002 рік:

 • при фінансовій підтримці Ради Міжнародних Наукових Досліджень та Обмінів (IREX) за "Програмою розширення доступу та навчань в Інтернеті" (EATP) в бібліотеці працює безкоштовний Інтернет-центр на 5 робочих місць;
 • при читальному залі працює молодіжна Школа права "Громадянин XXI століття".
2003 рік:
 • при відділі мистецтв відкрито сектор літератури іноземними мовами;
 • розпочато роботу по створенню електронних каталогів в програмі "УФД-Бібліотека
 • започатковано новий виставковий цикл заходів "Перші кроки до успіху", який презентував творчість студентів кафедри українознавства Інституту мистецтв РДГУ.

2005 рік - бібліотека приймає активну участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі з формування екологічної культури молоді і в наступному році серед понад 300 бібліотек України, які приймали участь у цьому конкурсі, отримує друге (найвище) місце.Image

Травень 2006 року - в рамках ІІІ Всеукраїнської науково-методичної конференції "Духовно-творчий потенціал студентської молоді: психолого-педагогічні проблеми формування та реалізації" відбувся науково-методичний семінар "Духовність як умова формування національної гідності української молоді", присвячений 30-літньому ювілею бібліотеки.

2006 - 2008 роки - бібліотека приймає безпосередню участь у реалізації проекту «Медіа - світ» по створенню на базі Березнівської ЦСПШБ корпоративного регіонального інформаційно-освітнього медіа-середовища.

2007 рік:

 • розроблена Комплексна програма підтримки читання та створення мультимедійного середовища для молоді на 2007-2008 роки «Бібліотека - Книга - Інтелект»;
 • запроваджено проведення щорічних заохочувальних акцій та заходів з метою відзначення кращих читачів та активістів молодіжної книгозбірні;
 • підготовлено і презентовано перші електронні видання книгозбірні.

2008 рік:

 • в Інтернет-центрі відкрито медіатеку ;
 • у відділі читального залу розпочав свою діяльність молодіжний краєзнавчий клуб «Погорина»;
 • презентовано сайт "Освітній навігатор", створений трьома обласними бібліотеками (в т. ч., обласною бібліотекою для юнацтва) з метою формування інформаційно-освітнього середовища на допомогу педагогам, учням і батькам.
• 2009 рік:
 • випущено електронний літературно-краєзнавчий альманах «Легенди рідного краю».
• Січень 2009 року - введена електронна реєстрація читачів.
• 2010 рік:
 • розроблена програма «Бібліотека - молоді XXI століття» на 2010-2011 роки з метою забезпечення системи інформаційно-освітньої підтримки молоді через загальнодоступний та глобальний бібліотечний сервіс;
 • електронні ресурси бібліотеки поповнились цифровою колекцією аудіо та відео-файлів;
 • створено електронні ретроспективні каталоги газет та журналів, а також ілюстровану ЕБД "Цитати та висловлювання".

Червень 2010 року - створено новий сайт бібліотеки.

Вересень 2010 року - розпочато штрихкодування новий надходжень літератури та електронна ретроспекція фонду читального залу.

Грудень 2010 року - започатковано показ мультимедійних презентацій та промо-роликів для користувачів бібліотеки на великому екрані LCD-телевізора в рекреаційній зоні.

 Липень - листопад 2011 ріку - бібліотека приймала участь в конкурсі проектів програми «Бібліоміст» по залученню волонтерів у діяльність бібліотек і отримала грантову підтримку в розмірі 10 тис. грн за проект «Ти в світі не один», метою якого була інформаційна підтримка і сприяння соціально-правовій адаптації вихованців притулку для дітей із залученням волонтерів - студентів РДГУ, які пройшли на базі бібліотеки навчання за програмою «Основи волонтерського менеджменту».
• Жовтень 2011 року - на базі бібліотеки вперше пройшли курси підвищення кваліфікації Рівненського факультету НАКККіМ на тему «Бібліотеки в просуванні книги та читання в суспільстві», де навчались фахівці з обслуговування юнацтва Рівненської, Волинської та Хмельницької областей.

• Березень 2012 року - на сайті бібліотеки для користувачів запрацювала «Віртуальна довідка».

• Червень 2012 року - розроблена довгострокова Програма автоматизації інформаційно-бібліотечного обслуговування молоді та розвитку електронних мережевих продуктів і ресурсних баз на 2013-2017 рр.

• Кінець грудня 2012 року - на базі сектора обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в окремому приміщенні бібліотеки відкрито відділ обслуговування дітей.

• Травень 2013 року - бібліотека прийняла активну участь у заходах Всеукраїнського літературного фестивалю «Дивокрай» (http://dyvorivne.vsimrii.in.ua/), що проходив у Рівному з ініціативи Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва.

Листопад 2013 року – відкриття центру вільного доступу до інтернету  за програмою «Бібліоміст» на 7 автоматизованих робочих місць з мультимедійною периферією, ліцензійним програмним забезпеченням та багатофункціональним пристроєм (принтер, сканер, копір).

 Квітень 2014 року– на базі бібліотеки спільно з Рівненським обласним центром зайнятості та Волинським ресурсним центром проведено 2-денний ярмарок професій та вакансій «Будуємо успішну кар’єру разом» для студентів профтехучилищ та учнів сільських шкіл за кошти гранту програми «Бібліоміст» в рамках конкурсу «Організація регіональних конференцій для бібліотечних працівників та партнерських організацій».

 Травень 2014 року – за участю молодих бібліотекарів книгозбірні відбулась регіональна Літня школа молодих бібліотекарів на тему «Сучасна бібліотека: нові можливості для молоді» на базі Бугринської публічно-шкільної бібліотеки Гощанської ЦСПШБ за підтримки Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації.

 Кінець грудня 2014 року− відділ обслуговування дітей отримав нове просторе приміщення і змінив назву на відділ сімейного читання.

alt

altalt

 Лютий 2015 року – Започатковано нову форму популяризації читання – вечір bojarkevychкоротких книжкових побачень «SPEED BOOK DATING» до Дня святого Валентина, який мав за мету через любов молоді до книги допомогти знайти свою половинку.

Червень – липень 2015 року – В рамках конкурсу міні-грантів бібліотечних ініціатив, оголошеного Рівненським відділенням Української бібліотечної асоціації, реалізовано бібліотерапевтичний проект «Життя без обмежень» для молоді з особливими потребами за участі студентів-волонтерів Рівненського державного гуманітарного університету, працівників Рівненського зоопарку, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.chol

Листопад 2015 року − Онлайн-імпреза книги «Приречені на перемогу» української поетеси, композитора, співачки Світлани Бояркевич у формі моста-єдності між Україною та Іспанією за участі бібліотекарів з багатьох книгозбірень України.

Протягом 2015 року – На сайті бібліотеки та каналі відеохостингу YOU TUBE відкрито нові рубрики, де представлені мультимедійні презентації та відеоролики за допомогою веб-сервісу Prezi, відео-редакторів Camtasia Studio та Windows Movie Maker.

pobachennia На початок 2016 року бібліотека має потужний інформаційний потенціал:

 • 165-тисячний фонд традиційних та електронних носіїв інформації;
 • щорічну передплату понад 230 назв періодичних видань;
 • локальну комп'ютерну мережу на 29 автоматизованих робочих місць з виходом в Інтернет;
 • фонд власних інформаційних продуктів − сценаріїв, есе, нарисів, різноманітних покажчиків, довідників та методико-бібліографічних матеріалів, в т. ч. − електронних.kazkoterapia

Щорічно бібліотека обслуговує понад 17 тис. користувачів та видає понад 350 тис. примірників документів різноманітної тематики.

Книгозбірню відвідує понад 90 тис. читачів, а на сайт бібліотеки заходять ще близько 80 тис. віртуальних користувачів.


ipoterapiavolontery