| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Калейдоскоп відомих імен «Золота лихоманка кіногенія» (130-років від дня народження Ч. Чапліна)

Усі ми любимо подивитися якесь гарне кіно, але не завжди знаємо про витоки, тобто «золоту класику». Тому для студентів Рівненського коледжу економіки та бізнесу і всіх бажаючих Рівненська обласна бібліотека для молоді провела «калейдоскоп» - відомі імена у деталях. Цього разу у центрі нашої уваги був Чарлі Чаплін, адже виповнилося 130 років від дня народження цього знаменитого актора німого кіно.

Минуло більше століття з тих пір як сер Чарльз Спенсер Чаплін підкорив світ своїм талантом у новому на той час мистецтві – кінематографі. Він хотів стати трагіком, а став великим коміком. Дитинство та життя Чапліна не були простими, проте шлях, яким піде майбутній актор визначився саме через складні обставини: рання втрата батька, бідність, хвороба матері, важка праця маленького Чарлі. Талановитий актор втілив найбільш впізнаваний образ у масовій культурі ХХ ст. – образ Волоцюги, який виник практично «на ходу». Завдяки не лише акторському, але і режисерському таланту світ побачив: «Вогні великого міста», «Нові часи», «Золота лихоманка», «Цирк», «Король в Нью-Йорку», але це далеко не повний перелік.

Чарлі лишався вірним німому кіно навіть після того, як інші режисери почали знімати перші звукові стрічки, а німе – поступово втрачати позиції. Чаплін тричі отримував «Оскар». Його робота у кіно – це безцінний внесок у розвиток кінематографу та найзнаменитіший образ. Американський інститут кіномистецтва вніс Чарлі Чапліна до списку ста найбільших зірок кіно серед чоловіків.

Дякуємо молоді за те, що ви слухали та дивилися зацікавлено. Сподіваємося, що для себе ви виокремили більше знань про це впізнаване ім’я і можливо захочете переглянути котрийсь із фільмів Чапліна самостійно. До нових зустрічей!