| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Професійний візит бібліотекарів Рівненщини до Любліна

З 31 липня по 2 серпня 2018 року  делегація бібліотекарів Рівненщини, серед яких були і представники КЗ «Рівненська обласна бібліотека для молоді» РОР, з професійним візитом відвідали польське місто-побратим Люблін.

Впродовж трьох днів представники книгозбірень мали можливість ознаймлюватись з історичними та культурними місцями Любліна, поспілкуватися з польськими колегами на робочу тематику та насолодитися неповторною атмосферою «міста-кохання».

Для членів української делегації була організована оглядова екскурсія по старому місту, крім того було відвідано сквер Тараса Шевченка та пам'ятник жертвам Голодомору в Україні. Меморіальний комплекс Майданек, розташований приблизно чотири кілометри від Любліна, залишив приголомшливі враження після відвідин у бібліотекарів, так як через концтабір в часи Другої світової війни пройшло близько 300 000 в’язнів із 26 країн світу, серед яких були і українці.

Найцікавішим в програмі стало знайомство з бібліотечними філіями а саме бібліотекою-філією № 32 «Медіатека»; бібліотекою-філією № 38 та новою сучасною бібліотекою-філією № 40 (відкрита у червні цього року). Вище згадані книгозбірні вразили сучасними інтер’єрами, новаторськими дизайнерськими рішеннями, зонуванням простору для різних категорій населення та створеними комфортними умовами роботи для персоналу. Бібліотечні фонди представлені найновішими виданнями, які є в асортименті книгарень міста. Усі послуги для громади міста безкоштовні і формуються відповідно до потреб читачів. Найпопулярніші серед відвідувачів бібліотеки послуги – це ігри в бібліотеці, використання інтернет-ресурсів, перегляд фільмів, прослуховування музики та аудіокниг.

Крім того, члени делегації відвідали Літературний музей ім. Юзефа Чеховича та дізналися більше про нові літературні дослідження, видання книг польських поетів, чиє життя та творчість були пов’язані з Рівненщиною.

Також бібліотекарі Рівненщини побували у Воєводській публічній бібліотеці ім. Ієроніма Лопацінського, де відбулася ознайомлювальна екскурсія відділами бібліотеки, розкрито сучасний стан розвитку бібліотечної справи воєводства, продемонстровані новітні підходи до формування бібліографічних ресурсів та баз даних.

Професійний візит до Любліна залишив приємні враження в обох сторін та поглибив співпрацю бібліотекарів Рівненщини та Любліна, а також надихнув на нові звершення щодо спільного партнерства.