| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Ми всі родом з дитинства

 Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Саме в них дорослі хочуть бачити здійснення своїх сподівань та прагнуть, щоб у них в житті все складалося якнайкраще. З нагоди свята працівники відділу сімейного читання організували інтелектуально-розважальну програму «Країна дитинства – країна мрій». У спекотний полудень учасники Школи раннього розвитку «Мамине сонечко» зібралися на літній терасі на свято мильних бульбашок. Освоювати забаву допомагали дві бібліотечні феї. Діти залюбки брали участь у конкурсах «Чия кулька найбільша», «Мильні бульки та пустотливі долоньки», декламували вірші та видували різнокольорові дива. Лунала весела музика, дзвенів лункий сміх і на маленьких учасників рясно сипались десятки легеньких чарівних бульбашок. Доторкнувшись до них, вони не приховували емоцій захвату, радості і здивування. А на завершення кожен учасник отримав в подарунок повітряну кульку з написом «Я люблю бібліотеку».

Турбота про дітей, захист їх прав є одним з важливих обовязків дорослих. Наша держава дбає про дітей, але є випадки, коли права порушуються. Цікавою і корисною була вікторина в ігровій формі «Наші права – щасливе дитинство» за участі фахівців Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Дарії Панасюк, Лілії Радчук та Ольги Кулай. Вони розповіли про права дітей, закріплені в Конвенції про права дитини. Лейтмотивом заходу став слоган «Свої права ти добре знай, їх вивчай і пам’ятай». Відвідувачі літнього табору мали можливість отримати інформацію про норми поведінки в громадських місцях, школі, вдома, розглянули конкретні ситуації з порушення прав людини. Вони перевірили набуті знання та активно проявили себе, відповідаючи на запитання. Життєві приклади змусили присутніх замислитись над необхідністю знати, поважати та дотримуватись законів України. Захід супроводжувався оглядом виставки-поради «Абетка права». В холі бібліотеки демонструвався фільм «Хлопчик в золотих штанях» для сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Їх підтримує міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

А згодом наступні відвідувачі стали учасниками майстер-класу по айкідо «Гармонія тіла і духу», який провів президент федерації, володар чорного поясу Олександр Лістратов та тренер Віталій Корнілов. Він розповів, що це не просто бойове мистецтво, а практична філософія сприйняття світу. Учасники мали змогу познайомитись з основними принципами боротьби, спрямованої на оздоровлення людини. Їх вчили як діяти в небезпечних ситуаціях і як захистити себе. Діти були в захопленні від побаченого та навіть відпрацювали декілька прийомів з тренером та його вихованцями.

Свято залишило в серцях відвідувачів тепло і радість спілкування та бажання ще і ще раз відвідати бібліотеку.