| sadowod.com | vivaspb.com |

logo

Наші видання

Свято вшанування легендарної української актриси Марії Заньковецької в рівненському «Джерельці»

Цьогоріч мистецька зала нашої молодіжної книгозбірні завітала з традиційним літнім виїздним мистецьким заходом до санаторно-оздоровчого комплексу «Джерельце», присвяченого 160-річчю від Дня народження зірки українського театру, першої Народної артистки в Україні, легендарної Марії Заньковецької.

Саме з високого громадянського покликання цієї тендітної великої українки та її однодумців-корифеїв українського театрального мистецтва, таких як М. Кропивницький, П. Саксаганський, М. Садовський, М. Старицький, М. Лисенко та ін., було засновано перший професійний театр України.

Із захопленням вдячна дитяча глядацька зала сприйняла документальний фільм «Обожнювана» (2005 р.) та слайд-шоу, які глибоко емоційно розкривають неперевершеність акторської майстерності та власне трагічної особистої долі «української Сари Бернар».

А справжнім символом патріотичного єднання всіх учасників заходу, а ними були діти та молодь з багатьох куточків України, стало афористичне, вкрай актуальне для нашого часу, висловлювання Марії Заньковецької з приводу на запрошення стати примадонною Малого театру в Москві: «Наша Украина слишком бедна, чтобы ее можно было покинуть. Я слишком люблю ее, мою Украину и ее театр…».

altalt

altalt

altalt

altalt

altalt

altalt